Огласи

Брз и ефикасен начин да ја најдете вистинската личноста и идеален партнер.Пратете порака со ваши податоци и остварете сексуална авантура или сериозна врска,дружење,забава и др.Вашиот оглас ќе биде достапен на сите посетители на нашиот сервис.

Објавените огласи кои се заведени под шифра се членови на овој сервис и имаат направено свој профил и исто така се достапни за контакт под нивната шифра

Што треба да направите е да пратите две СМС пораки едната порака со ваши податоци а другата со текст како сакате да гласи огласот на броевите:

   Доколку сте корисник на T- Mobile   испраќате порака на бројот:    144 634
   Доколку сте корисник на One и VIP   испраќате порака на бројот :    14 12 36

Цена на пораката е 20 ден.+ ддв
Шифра-13890-Бизнисменка бара млади за незаборавно уживање...Богата награда.
Шифра-13889-Плавуша 23г, со бујни гради сака да запознае Муслимани за тајни секс средби.
Шифра-13888-Мажена од Велес но сексуално незадоволна бара oсоба која ќе ја задоволи
Шифра-13887-Имам стан, куќа, кола, бизнис, но ми недостига Секс. Помогни ми и ќе те наградам...
Шифра-13886-Македонка од Словенија бара дечко за сериозна врскаи живот во Љубљана
Шифра-13885-Возрасна и цицлеста дама бара млади да ги обучи во сексот.
Шифра-13884-Студентка со големи гради, голема љубителка на сексот.Ако и ти си љубител...
Шифра-13883-Слободна г-ѓа, секогаш спремна за провод- преферирам машки го 35г...живеам сама
Шифра-13882-Мажена и разочарана бара женети мажи за тајни секс средби.
Шифра-13881-Домаќинка бара дечки исклучиво за анален секс. Годините и националноста не се битни
Шифра-13880-Вработена и добро ситуирана би запознала дечко за сериозна врска
Шифра-13879-Симпатичен г-дин 53г од охрид бара жена до 55год. за дружење
Шифра-13878-Озбилен дечко 34од. Бара сериозна женска особа за дружење и сериозна врска
Шифра-13877-Imam 41g ako imas zelba da dozivees zadovostvo pobaraj me nema da se pokaes
Шифра-13876-Baram zena nad 30g za druzenje, po moznost so obvrski.Nudam stroga diskrecija...
Шифра-13875-Г-дин од Куманово,Мк станбено обезбеден би запознал девојка до 35г. Од цела Македонија
Шифра-13874-Бизнисмен Муслиман од Скопје кој нонстоп епатува по Мк бара женска особа за уживање
Шифра-13873-Дечко 35год бара девојки или жени за секс уживање...од Велес сум
Шифра-13872-Разведен 45г. Мк бара женска особа за луд и незаборавен провод
Шифра-13871-Бизнисмен од Битола бара студентки без предрасуди за повремни средби, ви плаќам сместување и школување нема проблем и за странство
Шифра-13870-Атрактивен дечко од Ск. Бара елегантно пополнети девојки и жени за первезии во сексот
Шифра-13869-Добро ситуирана Г-ѓа, разведена без обврски сакам да ми се јавам млади, за зедничко уживање
Шифра-13868-Zdravo na site devojki. vraboten 34 g zabaven i fin kulturen. sakam da mi se javat devojki koi se za intimni sredbi. ve ocekuvam
Шифра-13867-Студент Геј студудент во Скопје би сакал да запознаам дечки од цела МКД. За заедничко уживање
Шифра-13866-Гостиварчанка, 28г бара издржливи дечки за секс.Исклучиво Тетово и Гостивар
Шифра-13865-Sakam sex bez obvrski so devojki i zeni do 35god pisete sms poraka na site odgovaram
Шифра-13864-Ме привлекуваат постари мажи над 40г. Розита 19г од Скопје
Шифра-13863-Богата 55 г,бара момци од 20 до 50 г,за уживање.Богата Парична награда
Шифра-13862-Тазе разведена, Гостиварчанка, без обврски би сакала да се дружам со машко без оглед на години
Шифра-13861-Срамежлива сум, сакам да запознае дечко со кој би го искусила првото сексуално искуство
Шифра-13860-Разведена сум и слободна за нови уживања и искуства барам некој што ќе ужива заедно со мене
Шифра-13859-Повлечена и скромна сум, би запознала Македонец за врска и брак од Битола сум...
Шифра-13858-Имам многу големи гради, сакам некој кој ќе ужива во нив, од село сум...но работам во град
Шифра-13857-Доминатна сум, сакам послушни и покорни робови, заинтересирани повелете...
Шифра-13856-Dobar i ubav decko dobar vo krevet, izdrzliv so golem penis 24 cm
Шифра-13855-Јована 28г од Столхолм на гости во МК би запознала православен не постар од 40 год за заеднички жиот о Шведска
Шифра-13854-Ако сте за незаборавно и неповторливо уживање, повелете во мојот дом на масажа
Шифра-13853-Буцкаста, но права нимфоманка, бара издржливи момци...кои сакаат дебели девојки и анален секс
Шифра-13852-Од Охрид сме би се дружеле со дечко или другари...годините не ни е важни
Шифра-13851-Авантуристка сум, таков и барам. Не ме држи место, често сум на пат-од каде и а си побарај ме- Јулијана
Шифра-13850-Сакам уживање без табуа, ако обожаваш убаво женско тело, побарај ме да уживаме
Шифра-13849-Разведена 35год, атрактивна со обврски, бара сродна душа за брак..исклучиво Македонци
Шифра-13848-Сакаш первезии?садо мазо игри?луд и назаборавен секс кој никогаш нема да го заборавиш- Ана
Шифра-13847-Обожавам големи гради и јака задница...барам разведена од 30 до 70 год за заедничко уживање
Шифра-13846-Нудам секс услуги на г-ѓи од 35 г па нагоре бесплатно...имам стан но може и кај вас...
Шифра-13845-Албанка од Тетово нудам интимни средби во мојот стан исклучиво на православни
Шифра-13844-Битолчанка 27г дојдена од Мелбурн на 6 месеци, сакам да запознаам дечко за врска
Шифра-13843-Мажена сум, но неисполнета...барам потентн г-да исклучиво за интимности без обврски, во Дискреција
Шифра-13842-Медицинска сестра желна сум за секс, сакам ватрени Албанци од Тетово или Гостивар...
Шифра-13841-Би сакала да ме побара дечко кој ќе ми помогне да ја задоволам мојата страст за секс- Оле Кочани
Шифра-13840-Финансиско ситуирана веќе подолго време неактивна, барам млади и потентни кои би ме активирале сексуално
Шифра-13839-Студентка од Кичево со задоволство би се дружела со повозрасен г-дин...сакаш да те потсетам на младоста
Шифра-13838-Симона Велес, ненаситна сум...со јака предница и тртлеста задница, барам момци за уживање
Шифра-13837-Мажена од ПП сум, неисполнета во бракот, маж ми е по парите а јас по сантиметрите...исклучиво дискретен
Шифра-13836-Ема од Струмица сум, апсолвент на Правен, барам искусен кој ќе ме воведе во тајните на Кама Сутра
Шифра-13835-Би сакал да ми се јави сериозна девојка за сериозна врска и брак- Тоше Делчево
Шифра-13834-Обожавам секс на мој терен,млада сум и искусна,барам дечко кој има храброст за нови нешта
Шифра-13833-Барам дечко или г-дин кој е заинтересиран за секс без обврски и повремени дружења на мој терен
Шифра-13832-Активна бабичка сакам да се опуштам во друштво на помлади од мене нема да зажалите ако ме побарате
Шифра-13831-Масерка сум и успевам да доведам до лудило. Дај ми шанса!Масажата ќе ве чини 25 евра
Шифра-13830-Албанка во брак, бара само Македонци за ретки средби...само секс ме замина, обожавам да го има во уста
Шифра-13829-Од Гевгелија сум, дама сум во секој поглед, барам некој со добри манири за заедничко дружење
Шифра-13828-Вршам машки стриптис на девојки или жени на ваш терен...се бесплатно!!!
Шифра-13827-Млада девојка бара исклучиво муслимани за дружење во нејзиниот дом- имам 22 години
Шифра-13826-Имам скоро 60 год но енергија на 30 годишна, без срам барам машки од 18- 50 год
Шифра-13825-Незадоволна сум од бракот спремна сум да го изневерам сопругот, ако си спремен и ти за авантура- од Штип сум
Шифра-13824-Разведена, без обврски но скромна, сака да запознае слободен маж за сериозна врска.
Шифра-13823-Алек, симпатичен, вработен, со свој стан и кола, сакам да запознаам искрена девојка за брак- Пробиштип
Шифра-13822-Барам машка особа која сака награда. За возврат барам да ме растури. Наде 55г
Шифра-13821-Не сум спремна за сериозна врска, но секогаш сум спремна за жешка авантура- Анета 25 г
Шифра-13820-Разведена згодна Тетовчанка со добра предница бара момци за добра забава, Бојана 31 г.националност и год не битни
Шифра-13819-Масерка од Скопје-26г плавуша нуди секс и масажа на сериозни машки особи
Шифра-13818-Домаќинка- мераклика бара особа за уживање на нејзин терен.Години небитни.
Шифра-13817-Млада девојка од провинција, бара дечко до 35 години исклучиво за серизна врска и брак
Шифра-13816-Муслиманка 25 години од Чаир сака да запознае господин до 50год за тајни секс средби
Шифра-13815-Ненаситна млада 20г. бара постари г-да до 60 години за забранет секс
Шифра-13814-Среќна разведена, но осамена. Сакам да запознаам машка особа за да ја убијам самотијата...
Шифра-13813-Ромка 23г сака да запознае дечко или г-дин исклучиво за секс, студентка сум
Шифра-13812-33г. искрена сака да запознае г-дин до 45г. за сериозна врска.Враб во Т-Мобиле
Шифра-13811-Муслиманка од Цирих бара Муслимани за брак и живот ва Швајцарија
Шифра-13810-Se vikam Riste od Valandovo sum bi sakal da se druzam so devojka od istocna MKD…
Шифра-13809-Разведена, без обврски но скромна, сака да запознае слободен маж за сериозна врска, Данче,Ск.
Шифра-13808-Имам дечко од кој ми е преку глава, сакам промена ако си за да се забавуваш те чекам!!!
Шифра-13807-Атрактивни и убави другарки бараат друштво за секс и луда забава...доаѓаме секаде во МК
Шифра-13806-Тазе разведена адвокатка со своја канцеларија сака да запознае дечко или разведен до 47год за сериозна врска
Шифра-13805-Се викам Маја обозажам орален секс...и позата 69 барам истомисленик год неважни
Шифра-13804-Домаќинка бара дечки љубители на первезен и анален секс...повели на уживање...
Шифра-13803-Муслиманка 22год... од Гостивар сака да запознае господин до 45год... за повремени и дискретни средби...
Шифра-13802-Разведена со дете сака да запознае г-дин кои знаат што сака една жена.Може и врска...
Шифра-13801-Марија 47g, обожавам да трошам пари и време на млади момци. Слободна секогаш после 18 часот,живеам сама
Шифра-13800-Осамена но желна да пружи задоволство и да ужива– Весна 23г.-Радовиш
Шифра-13799-Сакам секс на необични места (маса, под маса, во ходник, природа, биро,лифт,кујна) ако си истомисленик, да уживаме
Шифра-13798-Od Ohrid sum- imam 36g vraboten vo dobra firma so solidna plata, bi zapoznam devojka od cela MKD za vrska
Шифра-13797-Студенка бара особи за дружење,без оглед на нациналност…во Скопје студирам од Охрид сум...
Шифра-13796-Разведена 34 од Битола сака да ги искуси задоволствата што ги нуди креветот
Шифра-13795-Student sum I sakam da naucam se vo seksot baram zenska osoba bez ogled na godini koja ke me nauci
Шифра-13794-Имам полна глава на первезни идеи кои сакам да ги споделам со тебе –Моника
Шифра-13793-Во брак сум, но обожавам провод и секс- молам за дискреција ако ми ја гарантираш ќе ти пружам задовоство
Шифра-13792-Млада и дебела девојка бара љубители на младо тело и големи гради и задница
Шифра-13791-22g sakam da najdam nekoja dobrodezeca zena nad 40g na koja bi ja lizel od glava do peta
Шифра-13790-Македонка од Германија бара особа за заеднички живот во Цирих
Шифра-13789-Медицинска сестра сака да запознае господа за повремено дружење во мојот стан-разведена сум и од Велес сум...
Шифра-13788-Босанка сака да запознае Македонец за тајни секс средби-барам и нудам строга дискреција
Шифра-13787-Iskren I vraboten, dobro siturian, stanbeno obezbeden baram Makedonka do 30 g za seriozna vrska
Шифра-13786-Студент се пали на дечки, ако и тебе те пали машко тело
Шифра-13785-Доколку си навистина за авантури пиши се одговарам веднаш. Барам строга дискреција и 100% хигиена
Шифра-13784-Девојка добро ситуирана бара дечки за серизона врска по можност и брак
Шифра-13783-24 г,осамена сака да сподели сексуално искуство со машки. Би пробала и анален секс
Шифра-13782-Муслиманка бара Mуслиман за да проба забранети работи во сексот
Шифра-13781-Немам предрасуди за ништо, страшно многу ме привлекуваат Муслимани, знаат да почитуваат жена, од Кичево сум
Шифра-13780-Девојка со огромни гради од внатрешноста со стан во Скопје бара особа за секс
Шифра-13779-Две другарки бараат момци за дружење во тројка од Куманово сме
Шифра-13778-Имам 26г работам во бутик би сакала да се дружам и забавувам со машки до 45год
Шифра-13777-Razveden sum bi sakal da zapoznaam seriozna zena moze I so dete…za druzenje i vrska
Шифра-13776-Невработена домаќинка бара некој со дискреција додека маж ми е на работа.
Шифра-13775-Девојка вработена ситуирана и сериозна бара дечко за сериозна врска. Маја30 год-Охрид
Шифра-13774-Диспечерка во такси, бара човек со строга дискреција за провод и авантура, од Тетово сум
Шифра-13773-Sloboden decko 30g od Bitola bara zenski za druzenje i seks na moj teren
Шифра-13772-Тазе разведена со свој стан, после бракот сака да проба се во светот на уживањето
Шифра-13771-Дејан 35 години од Битола бара девојка исклучиво за брак.Имам бизнис, кола и стан
Шифра-13770-Вдовица 52 години, со сопствен стан бара издржливи момци, може и двајца. Следува награда. Строга дискреција (од село сум).
Шифра-13769-Decko 28 godisen od Veles, simpaticen sum  baram devojka do 50g za druzenje i intimni sredbi   
Шифра-13768-Ромка, студентка, сака да запознае дечко за дружење и незаборавно дружење
Шифра-13767-Буцкаста, но права нимфоманка, бара издржливи момци...кои сакаат дебели девојки и анален секс
Шифра-13766-Медицинска сестра желна сум за секс, сакам ватрени Албанци од Тетово или Гостивар
Шифра-13765-Дојдена сум од Белгија на одмор, сакам да запознаам Македонец кои ке ме дружат додека сум во Мкд се е на мој трошок
Шифра-13764-Барам машка особа која сака награда. За возврат барам да ме растури. Наде 59г
Шифра-13763-Разведена 35год, атрактивна со обврски, бара сродна душа за брак..исклучиво Македонци
Шифра-13762-Seriozen i iskren nezenet imam 40g sakam da zapoznaam zenska osoba za seriozna vrska
Шифра-13761-Брачен пар од Штип, бара машка особа или друг пар...за заедничко задоволство
Шифра-13760-Вработена, сипматична девојка 32год... бара сериозен дечко за врска може и брак... од Кочани сум
Шифра-13759-Албанка во брак, бара само Македонци за ретки средби...само секс ме замина, обожавам да го има во уста
Шифра-13758-Вработена Прилепчанка бара машка особа за сериозна врска, под услов да нема предрасуди
Шифра-13757-Разведена Кумановка, нимфоманка, бара некој да ја задоволи нејзината потреба за тртење
Шифра-13756-Дечко 31год, со сопствен стан нуди добар провод на женски особи год и националност неважни
Шифра-13755-Вдовица имам 50 год. со сопствена куќа бара, издржливи момци кои ќе ја задоволат нејзината потреба за секс...
Шифра-13754-Бисексуалка, бара пар или девојка за интимно дружење Дискреција загарантирана..
Шифра-13753-Две другарки кои имаат мноуг фантазија и искуство, бараат машка особа за обострано задоволство...имаме секс катче
Шифра-13752-Бизнисменка од Скопје, поради обврски не е задоволна од својот сексуален живот. Бара момци за забава...
Шифра-13751-Vo brak sum I so obvrski nudam finansii za zavrsuvanje na skoluvanje na studentki plus besplaten stan
Шифра-13750-Доминатна сум, сакам послушни и покорни робови, заинтересирани повелете...
Шифра-13749-Студентка од Велес, сака да се дружи со повозрасни господа поради искуство и дискреција од 40-50години...
Шифра-13748-Би сакала да контактирам со особа која ќе ме спаси од пеколниот брак. Предност- повозрасни господа!
Шифра-13747-Испекторка сум, имам 45 г .и ти стојам на располагање ако сакаш да научиш се за сексот. Побарај ме!!!
Шифра-13746-Млада девојка бара исклучиво муслимани за дружење во нејзиниот дом- имам 22 години
Шифра-13745-Имам многу големи гради, сакам некој кој ќе ужива во нив, од село сум...но работам во град
Шифра-13744-Baram devojki bez ogled na godini za intimni sredbi, situiran sum- Nikola od Strumica
Шифра-13743-Албанка од Кичево, сака да запознае дечко за дружење или сериозна врска...
Шифра-13742-Ненаситна 45 годишна г-ѓа, посакува малди момци за задоволување на страстите во нејзиниот дом
Шифра-13741-Разведена, без обврски но скромна, сака да запознае слободен маж за сериозна врска.
Шифра-13740-Дечко бара девојка за серизона врска, може и брак - стоп геј...
Шифра-13739-Живеам во Германија, моментално во Скопје на одмор, барам искрен дечко...се викам Лидија
Шифра-13738-Срамежлива девојка - 21години, сака да запознае дечко со кој би го искусила првото сексуално искуство
Шифра-13737-Разочарана госпоѓа 35години бара исклучиво сериозен господин, за повремени тајни средби...
Шифра-13736-devojka koja saka da zaraboti pari za edna vecer diskrecija na najvisoko nivo jas sum 25 g
Шифра-13735-Искусен геј од Скопје бара истомисленици, спремен да дојде било каде за вистинско задоволсвто
Шифра-13734-Baram devojka za druzenje a moze i za nesto povejce od toa cekam ponuda? Vlatko od Prilep
Шифра-13733-Rabotam kako maserka vo sopstven salon za ubavina,sakam mazi sto znaat da uzivaat vo dobra erotska masaza se vikam Svetle
Шифра-13732-Vesna-od vnatresnosta-sakam seks i baram izdrzliv i potenten maz da me zadovoli vo sekoj pogled-bi mu vozvratila povekekratno
Шифра-13731-Mariјa se vikam,tivka i povlecena so koja bi uzivale vo zivotot i bi ja nadminale osamenosta,mozno e I brak
Шифра-13730-Me palat ludi seks igri so zabavni momcinja,ako sakas da otkries kolku zelba i iskustvo se skrieni vo mene
Шифра-13729-Se vikam Adela,bi sakala da uzivame vo drustvo na zeneti mazi,molam za diskrecija
Шифра-13728-Se vikam Dani,mazena sum no maz mi nikako da ja zadovoli mojata zelba za seks,baram osoba koja ke se obide da go napravi toa....
Шифра-13727-Г-ѓа 52г. активна, со богати облини бара млада г-да со кои би споделила искуства
Шифра-13726-nudam sex za devojki do 30 god. imam golem kur od 20cm,koja saka da vidi sto e vistinski sex neka mi pise
Шифра-13725-Две другарки од Тетово, авантуристички расположени бараат момци за исцрнувачки ноќи на наш терен
Шифра-13724-Г-дин од Пехчево бара девојка од 23- 34 г за сериозна врска
Шифра-13723-Baram devojka od bilo koj del na mk.ne baram da e lepotica,nego da e dobra iskrena i so dobro srce
Шифра-13722-Млада и атрактивна студентка 22г бара постари од неа за да ја опуштат и воведат во светот на задоволство
Шифра-13721-Разочарана слободна г-ца вработена бара господин за сериозни дружења а можно е и нешто повеќе. Анета од Скопје
Шифра-13720-Јас сум Соња 29 години, озбилна,карактерна, внимателна, толерантна и голема домаќинка. Барам исклучително озбилен и ситуиран г-дин за брак
Шифра-13719-Перверзна докторка од Скопје посакува уште вечерва друштво за забава до бесвест на мој терен и мој трошок
Шифра-13718-Барам маж за брак до 47 години. Јас сум Сара 35-искрена, поштена, девојка од село сум
Шифра-13717-Млад дечко со голем алат задоволува брачни парови и поединки/ци за живо џабе.
Шифра-13716-Многу сум заинтересирана за секс со жена. Не ме интересираат мажи (еден дома го имам мажот ми). Имам 34 години
Шифра-13715-Згоден бизнисмен со сопствен капитал бара мирна и повлечена девојка за заеднички соживот
Шифра-13714-Јас и мојата најверна другарка сме малку екстремни во своите желби. Сакаме групен секс со постари г-да.Кој е заинтересиран нека се јави на нашиот оглас.
Шифра-13713-Имам проблем со телесната тежина и тешко доаѓам до симпатиите на момците. Ако има некој што сака дебели девојки нека ме побара.
Шифра-13712-Девојка на која и е доста да биде татина маза, бара да запознае курпулентен и груб дечко кој нема предрасуди во сексот
Шифра-13711-Имам 26 години, убави манири и добра душа, вредна, никогаш мажена и без деца-барам нормален млад човек за животен сопатник
Шифра-13710-Ако си мераклија на млада девојка со големи гради повели на незаборавни момент кај мене кога родителите не ми се дома
Шифра-13709-Разведена Битолчанка, осамена, подолго време апститирам барам потентен дечко или г-дин за авантура
Шифра-13708-Супер Бабичка, со странска пензија...сакам повремено опуштање покрај помлади момци
Шифра-13707-Еротична девојка од село заинтересирана за авантура без обврски. Години и националност не битна
Шифра-13706-Бизнисменка 50г, бара особи од 20 до 50 г, за секс уживање.Нудам парична награда
Шифра-13705-Ненаситна млада г-ца бара потентни дечки за луд провод и первезен секс.
Шифра-13704-Ватрена Босанка бара дечки мислимани или македонци за интимни средби.
Шифра-13703-Мажена но осамена бара женети за повремени средби.Барам строга дискреција.
Шифра-13702-Разочарана 32г сака да запознае сериозен дечко или г-дин за сериозна врска и брак
Шифра-13701-Разведена сака да го надокнади изгубеното,Мими 30 год,може и двајца другари во мојот стан
Шифра-13700-Осамена многу искусна,28 г. бара некој за споделување на искуства..Цвеќарка сум
Шифра-13699-Млад брачен пар од странство моментално во Ск. Бара особа за секс во тројка- следува награда
Шифра-13698-Нимфоманка од К.Вода сака да запознае машки особи за незаборавна авантура
Шифра-13697-Девојка- лезбејка бара девојки за интимни средби.Дискреција задолжителна.
Шифра-13696-Млад бизнисмен се пали на дечки,ако и тебе те пали машко тело...нудам надокнада
Шифра-13695-Професорка 41г бара исклучиво машки год не важни за часови по секс...од Капиштец сум
Шифра-13694-Млада масерка нуди незаборавна масажа на свој терен..Дискретно
Шифра-13693-Богата 51 г,бара момци од 20 до 45 г,за уживање.Богата Парична награда
Шифра-13692-Брачниот секс не ме исполнува-барам дискретен г-дин за дружење..од Битола сум...
Шифра-13691-Млада од Кавадарци со големи гради бара дечки за дружење и забава.
Шифра-13690-Ватрена Ромка од Скопје бара особи за секс.Националност и години небитни
Шифра-13689-Масерка од Скопје-26г плавуша нуди секс и масажа на сериозни машки особи на мој или ваш терен
Шифра-13688-Разведена 34 од Битола сака да ги искуси задоволствата што ги нуди креветот...
Шифра-13687-Две другарки бараат момци за дружење во тројка од Куманово сме
Шифра-13686-Девојка 29 години од село...со големо наследтсво, сака конечно да стапи во брак.Услов да не си постар од 45г.
Шифра-13685-Уни дечко бара пасивен дечко за повремени средби, молам за дискреција!!
Шифра-13684-Ромка 23г сака да запознае дечко или г-дин исклучиво за секс, студентка сум
Шифра-13683-Србинка со бизнис во Скопје, бара машки особи за повремени средби во нејзиниот дом
Шифра-13682-Обожавам груб секс, барам дечко ќе биде груб со мене, ќе ме тепа и малтретира, сакам да бидам казнета и измачувана
Шифра-13681-Професорка во позрели години...сака млади момци за дружење, нудам искуство,големи гради и стан
Шифра-13680-Бизарна господарка која со садо-мазо ги предизвикува сите мажи, спремни да потчинето робуваат од зори до мрак
Шифра-13679-Осамена разведена со бујни гради сака да запознае господин за интимни средби. Предност женети мажи
Шифра-13678-Сакам секс на необични места (маса, под маса, во ходник, природа, биро,лифт,кујна) ако си истомисленик, да уживаме заеднички
Шифра-13677-Разведена со дете сака да запознае г-дин кои знаат што сака една жена.Може и врска...
Шифра-13676-Немам предрасуди за ништо, страшно многу ме привлекуваат Муслимани, знаат да почитуваат жена, од Ск.
Шифра-13675-Дојдена сум од Австралија на одмор, сакам да запознаам Македонец кои ке ме дружат додека сум во Мкд се е на мој трошок
Шифра-13674-Љубовта е тажна приказна, мојата е многу тажна дали има некој што сака да ја слушне, да ми помогне да излезам од оваа глупа депресија знам дека те има побарај ме
Шифра-13673-Имам проблем премногу сум срамежлива, имам бујна фантазија, сама се задововолувам, помогни ми и ќе уживаме заедно
Шифра-13672-Бизнисмен бара пасивни згодни дечки за обострано задоволство. Молам за строга дискреција.
Шифра-13671-Професорка-44г. бара исклучиво дечки за часови по секс...имам огромни гради
Шифра-13670-Муслиманка 25години од Чаир сака да запознае господин до 50год за тајни секс средби.
Шифра-13669-Млада од К. Планака желна за секаков вид на секс (орал,анал) бара страствен љубовник за дружење
Шифра-13668-Мери од Битола нуди задоволства во својот стан. Предност љубители на мали гради.
Шифра-13667-Живеам во Америка.Дојдена сум во Македонија и би запознала дечки за дружење, а може и брак....
Шифра-13666-Вдовица имам 53години со сопствен стан, бара издржливи момци, може и двајца. Следува и награда, строга дискреција...
Шифра-13665-Сакам агресивен и первезен секс, барам момци кои се истомисленици и кои ќе ме мочаат после дупењето
Шифра-13664-Кичевчанка добро ситуирана бара момци кои ке ја задоволат нејзината потреба за секс, следува добра награда
Шифра-13663-Сериозна и вредна девојка од Струга бара стабилна машка особа за дружење и сериозна врска...
Шифра-13662-Докторка Јасмина, обожавам да трошам пари и време на млади момци. Слободна секогаш после 18 часот,живеам сама
Шифра-13661-Случајно пробав со машки и ми се допадна. Би пробал пак. Барам доброволци!!!
Шифра-13660-Од Кавадарци сум, сакам некој што знае што е љубов, емоција, и сакање. Се надевам дека постојат уште такви дечки.
Шифра-13659-Медицинска сестра сака да запознае господа за повремено дружење во мојот стан-разведена сум и од Велес сум...
Шифра-13658-Бизнисменка 55год, бара шофер и придружник кој ке ја придружува на нејзините патувања низ Мкд
Шифра-13657-Две другарки од Скопје бараат дечки за дружење во нивен дом, ако сте за незаборавни игри –Лиде 26г и Јана 28г
Шифра-13656-Барам машка особа што знае дека свингерскиот животен стил е она што тој го сака и сака да го живее...
Шифра-13655-Пензионерка 63г разведена сака да ужива во благодетите на животот со потентни дечки го 45г год, без никакви услови
Шифра-13654-Baram ubava,seriozna partnerka za letuvanje vo Ohrid ,moze i vednas, 10m od ezeroto, vo Oh sum Ljupco, mail: spirka@t-home.mk
Шифра-13653-Перверзна докторка од Скопје посакува уште вечерва друштво за забава до бесвест на мој терен и мој трошок
Шифра-13652-Разведена со големи гради,барам машки до 50г за секс, живеам сама во сопствен стан
Шифра-13651-Млада масерка нуди незаборавна масажа и секс услуги на мој терен..Дискретно
Шифра-13650-Муслиманка би се дружела со муслимани без оглед на год.Докторка сум...
Шифра-13649-Vo brak sum, no so golemi seksualni apetiti, sluzbeno patuvam niz cela MKD, pa I od kaj da si pobaraj me
Шифра-13648-Студенка бара особи за дружење, без оглед на нациналност и год.Тања 22 години
Шифра-13647-Девојка добро ситуирана бара дечки Македонец за сериозна врска по можност и брак
Шифра-13646-Iskusna sum, ljubitelka na oral, no za prv pat sakam da probam anal so iskusen, nezen I vnimatelen g-din
Шифра-13645-Буцкаста но без комплекс и предрасуди бара некој кој ќе ужива во нејзините облини од Куманово
Шифра-13644-Во брак сум, шофер, бара пасив - момци за незаборавни кратки видувања.Актив сум
Шифра-13643-Одамна имам потајна желба да пробам да пробам со жена....сакам да осетам женски јазик на мојата врела и влажна...
Шифра-13642-Разведена со дете сака да запознае г-да повозрасни кои знаат што сака една жена, од Струмичко сум...
Шифра-13641-Испекторка сум, имам55 г .и ти стојам на располагање ако сакаш да научиш се за сексот. Побарај ме!!!
Шифра-13640-Пред 5год почина сопругот , овие пет години бев посветена на својот бизнис. Барам некој посебен кој во мојот живот ке внесе свежина и топлина....
Шифра-13639-Забранетото овошје е секогаш послатко. Барам женети мажи за незаборавни мигови. Рената (20)... Битола
Шифра-13638-Девојка вработена ситуирана и сериозна бара дечко за сериозна врска. Маја30 год-Охрид
Шифра-13637-Драгана 25 год.Македонка од Тетово, бара Муслимани за тајни секс средби, години не се битни.
Шифра-13636-Професионална масерка нуди релаксација и еротска масажа на мој терен. Ива 27 год.
Шифра-13635-Македонка од Тетово со големи гради бара Муслимани за тајни средби,без оглед на години...
Шифра-13634-Imam 18g se vikam Sofija, sakam da gi probam site raboti sto dosega mi bea zabraneti
Шифра-13633-Vo mojot grad ne mozam da se zabavuvam slobodno…sega mi e sansa,studiram vo Skopje- Daniela
Шифра-13632-Разочарана домаќинка бара особа за повремени средби. Строга дискреција.од Гостивар
Шифра-13631-Мислам на секс и сакам 24 часа на ден, ако си истомисленик дојди да се натпреваруваме.
Шифра-13630-Обожавам луд и див секс,ако си за...повели..Годините не ми се битни- имам 46г
Шифра-13629-Рената 27г. од Кичево бара особа која ќе ги задоволи нејзините сексуални желби..
Шифра-13628-Брачен пар бара надарени и потентни мажи да ја задоволат сопругата а мажот да гледа
Шифра-13627-Жена во наубави средни години, сама, без обврски, би сакала да ја побараат мајстори за анал и некој кој обожава убава задница
Шифра-13626-Турчин, неженет од Ск. Културен, бара девојка или дама за повремени авантури.
Шифра-13625-Осамена 25 г.сака да запознае дечко за повремени средби и дружење...
Шифра-13624-Сопругот ми е возач и често е отсутен, имам 28г пиши ми и држи ме- Тетовчанка
Шифра-13623-43 год Албанец барам женска особа без оглед на год и националност за провод, нудам парична надокнада
Шифра-13622-Разведена 42г бара исклучиво машки год не важни за часови по секс...од Капиштец сум
Шифра-13621-Прекрасна 21г девојка, Турчинка бара да и се јави господин за дружење и провод
Шифра-13620-Мераклика од Куманово би запонзнала машко од околината со долг јазик, разведена сум
Шифра-13619-Од Тетово сме Весна и Теута не сме лезбејки сакаме во торјка со машко со тврд и сечен алат. Исклучиво Муслимани
Шифра-13618-Бизнисмен Муслиман од Скопје кој нонстоп е патува по Мкд барам женска особа за уживање
Шифра-13617-Ана 23 г,со прекрасна задница бара постари особи желни за младо тело и секс...исклучиво Македонци
Шифра-13616-Сакам млади момци, ако и ти посакуваш постара Г-ѓа со големи гради без градник побарај ме. Кармен 58г
Шифра-13615-Мирна сум, емотивна и веројатно поради тоа сеуште сама сакам да запознаам искрен и внимателен г-дин за друзење може и повеќе од тоа
Шифра-13614-Слободен 40/180/85 сопствен бизнис,со кола и куќа бара г-ца до 40 г за сериозна врска
Шифра-13613-Почуствувај го задовоството после врвна еротска масажа од млади и атрактивни масерки на наш терен
Шифра-13612-Г-дин од Куманово,Мк станбено обезбеден би запознал девојка до 30г. Од цела Македонија
Шифра-13611-Разведена Охриѓанка 44г плавуша бара да и се јават млади дечки за забава и лудување
Шифра-13610-Г-ѓа од Велес со обврски сака да запознае машки особи за тајни средби.
Шифра-13609-Сакаш да гледаме порници и да имитираме се потоа, сакам да ме снимаш додека ме растураш
Шифра-13608-Брачен пар од Штип барам машко или другари за тајни средби на наш терен имаме по 40 г
Шифра-13607-Образуван и искрен дечко 34г, би сакал да запознае девојка за дружење кое би прераснало во многу повеќе од тоа.
Шифра-13606-Г-дин 54г од Битола, бара женска особа за сериозна врска на приближно негови години
Шифра-13605-Сакам да водиме љубов 24 часа на ден. Ако си издржливајде да се дружиме
Шифра-13604-Разведена со сопствен стан сакам да се дружам со машки истрајни во сексот...
Шифра-13603-Ако имаш желба да доживееш вистинско задоволство побарај ме нема да се покаеш..Масерка сум
Шифра-13602- Албанка од Тетово со маж кој е во странство- би сакала тајно да ме задоволи некој
Шифра-13601-Ненаситна 45 годишна г-ѓа, посакува малди момци за задоволување на страстите во нејзиниот дом
Шифра-13600-Decko od Sk.28 god so obvrski nudi sex uslugi na muslimanki vo tajnost
Шифра-13599-Ане 26,години,самостална,независна,би запознала дечко или маж исклучиво оженет за повремени дискретни средби,без обврски.Националност не е битна.
Шифра-13598-Симпатичен дечко сака да запознае девојки или Г-ѓи за дружење
Шифра-13597-Ана 23г љубопотна во сексот, би пробала секс со жена или пар
Шифра-13596-Две симпатични девојки бараат господин за тројка
Шифра-13595-Згодна темперентна девојка од Гостивар сака да да се дружи и забавува со Муслимани
Шифра-13594-Мажена Ленче од Битола, а сепак осамена сака да запознае г-да, по можност оженети за повремени сердби
Шифра-13593-Млада медицинска сестра, дојдена од Кавадарци вработена во Тетово, би сакала да запознаам машко за лудување- Нина
Шифра-13592-Student sum I obazavam zeni god I nacionalnost nebitni…nudam 100 od partija seks
Шифра-13591-За ситекои преферираат долга предигра и сите комбинации на водење љубов- нека ме побараат
Шифра-13590-Доминантна дама 49г. первезна, љубителка на садо- мазо, барам млад РОБ
Шифра-13589-Слободен дечко, нежен, внимателен, би се дружел со девојка со можност за сериозна врска
Шифра-13587-Велат жените се како вино колку се постари толку се подобри...ако не веруваш дојди провери- Лидија 65г
Шифра-13586-Мажена 32 год, разочарана од сопругот сака да запознае особа без оглед на националност и години
Шифра-13585-Разведена и ненаситна, помалку первезна барам машки истомисленици без оглед на год за дружење на мој терен
Шифра-13584-Македонка со големи гради бара надарени Муслимани за секс уживање
Шифра-13583-Атрактивна г-ѓа 54, сака да ужива со помлади дечки.Парична надокнада.Нудам искуство барам само младост
Шифра-13582-Македонка со големи гради бара Муслимани за тајни средби,без оглед на години..
Шифра-13581-Домаќинка бара дечки љубители на первезен и анален секс,националност и год не битни
Шифра-13580-Здодевен ми е секс со еден,барам двајца пастуви за заемно задоволство...
Шифра-13579-Барам искрен дечкo или господин за брак и живот во Германија- Минхен
Шифра-13578-Искусен геј бара машка придружба-дава надокнада од секаков вид...
Шифра-13577-Разведена би сакала да сподели секс искуство со г-да или дечки на мој терен,имам 33 год
Шифра-13576-63г.Г-ѓа сака да запознае млади за лудување,следува надокнада
Шифра-13575-Мажена со огромни гради бара особа за тајни средби.Барам и нудам дискреција
Шифра-13574-Студентка бара дечки за интимни секс средби во сопствен стан.
Шифра-13573-Млада сака да проба забранет секс со женети мажи.Нудам дискреција
Шифра-13572-Турчинка сака да се дружи и забавува со Македонци од цела МКД
Шифра-13571-Муслиманка би се дружела со муслимани без оглед на години.
Шифра-13570-29г.со обврски бара дечко за повремени секс средби. Нудам задоволство барам дискреција
Шифра-13570-Аптекарка сака секс со момци од која било националност и години.
Шифра-13569-Плавуша сака да запознае машки истрајни во сексот...
Шифра-13568-Барам љубител на големи гради, имам 55 год. Заинтересиран?
Шифра-13567-Незадоволена бара особа која ќе и пружи задоволство во креветот
Шифра-13566-Г-ѓа со странска пензија бара искрен г-дин за заеднички живот..
Шифра-13565-Искусна теткица бара момци да ги воведе во сексуалното уживање.
Шифра-13564-Млада со изразени облини бара дечки за дружење и забава, Маја 22год- Тетово
Шифра-13563-Разочарана Г-ѓа 32год. од Битола бара особа за повремени средби.Строга дискреција
Шифра-13562-Г-ѓа со обврски сака да запознае дечки за тајни средби. Може од Охрид, Струга, Ресен и Кицево
Шифра-13561-Две другарки 22 и 23г од Прилеп, бараат момци за дружење во тројка а и повеќе.
Шифра-13560-Млада масерка нуди незаборавна масажа на свој терен..Дискретно..доаѓам по цела МКД по договор
Шифра-13559-Ватрена Ромка 25 год бара машки за тајни секс средби, националноста не битна
Шифра-13558-Студенка бара особи за дружење,без оглед на нациналност…во Ск. студирам од Росоман сум...
Шифра-13557-Богата Г-ѓа 58г со големи гради бара млади до 45г за секс. Богата парична награда.
Шифра-13556-Здодевен ми е секс со еден,барам двајца другари пастуви за заемно задоволство...за растурање во кревет,Разведена од Скопје...
Шифра-13555-Тетка Донка 49год. барам да ми се јавуваат само момци со издржливост во сексот и да имаат од 18 до 25 години и строго забрането за постари, а јас ќе ве научам се што сте сакале да  пробате
Шифра-13554-Baram devojki do 30 godini isklucivo za sex bez obvrski.imam 32 god i od sk sum.
Шифра-13553-Јана од Велес, студентка во Штип, бара емотивни господа кои можат да  се однесуваат културно и смирено во секој поглед.Годините не се важни.
Шифра-13552-Monika se vikam ima 21 g I od Gevgelija sum studiram vo skopje,ako sakas mldo zensko telo koe uziva vo seks vo kola…
Шифра-13551-Imam44 g.sakam decki koi cenat iskustvo i kvalitet vo seksot,proveri sto ti nudam,po profesija sum doktorka
Шифра-13550-Dama so obvrski ako si vo brak I seriozen I doverliv togas da uzivame vo tajni seks sredbi,od Ohrid sum
Шифра-13549-Бети 50 години докторка бара момци од 20-40 год. за анален секс. Ако ме задоволиш богато ке те наградам.
Шифра-13548-Разведена од Велес,со големи гради и тртлесто газе бара машки особи за секс на мој терен
Шифра-13547-Директорка,бара момци до 40 г,за анален секс ако ме задоволиш давам 100 евра од уживање
Шифра-13546-Македонка Плавуша од Кичево бара Муслимани за тајни секс средби, без оглед на години
Шифра-13545-Млада 21год од Куманово со големи гради бара дечки или г-да за дружење и лудувања
Шифра-13544-Ленка 32 години стујардеса со богата палета на секси долна облека бара двајца момци кои со заби парче по парче ќе ја соблекуваат и потоа секс
Шифра-13543-Мажена,бара женети мажи исклучиво за провод и авантура. Потполна дискреција- од Струга сум
Шифра-13542-Студентка од Кавадарци бара постари мажи за тајни секс средби
Шифра-13541-nema nesto odredeno edino sto sum bi-pasiv isklucivo...sakam da probam se vo vrska so seksot so masko...
Шифра-13540-Имам 50 год. и ти стојам на располагање ако сакаш да научиш се за сексот. Нудам бесплатни часови
Шифра-13539-Весна 35г и Соња 38г две другарки од Гостивар сакаат машка особа која ќе ги задоволи сите нивни желби...
Шифра-13538-Две другарки Штипјанки,бараат момци за дружење во тројка или двајца другари
Шифра-13537-Медицинска сестра со тртлесто газенче тражи машки од Тетово или Гостивар за секс...
Шифра-13536-Рената 35 години разведена и згодна Кумановка, бара дечки да ја задоволат нејзината незаситна потреба за секс...
Шифра-13535-Докторка 45г со огромни гради бара дечки. Нудам часови по уживање и секс без табуа
Шифра-13534-Лезбејка 25г студентка бара истомисленичка за заедничко уживање
Шифра-13533-Богат Геј-барам момци исклучиво се сечен алат за дружење, парично наградувам
Шифра-13532-Разочарана од Струмица од бракот бара сродна душа без оглед на години
Шифра-13531-Девојка добро ситуирана,враб. во Влада бара дечки за серизона врска по можност и брак
Шифра-13530-Ненаситна млада 22г. од Охрид бара исклучиво женети за добар провод и секс авантура
Шифра-13529-Возрасна и цицлеста дама 59г бара млади,спремни да пробаат се во сексот обожавам первезии
Шифра-13528-Домаќинка од Прилеп со големи гради бара дечки љубители на орален и анален секс
Шифра-13527-Масерка 21г нуди врвна еротска масажа со моите огромни цицки и секс услуги
Шифра-13526-Две другарки 23 и 25 год,сакаат да запознаат Муслиман за незаборавно дружење
Шифра-13525-Брачен пар-40 и 33год,бараат машка особа за незаборавен секс во тројка, може и пар
Шифра-13524-Кети 30 години мажена во Кавадарци, нежна, курпулентна (30/165/90)сака познанства со машка особа која е спремна на промени. Обавезна и задолжителна обострана дискреција
Шифра-13523-Девојка со прекрасно тело и изглед, првпат пробува на овој начин да запознае некого кого ќе може искрено да го засака.
Шифра-13522-Se vikam Nina 21g Imam zelba da tancuvam gola pred tebe.Toa bi bila predigrata a za glavnoto meni odlucuvas ti…
Шифра-13521-Nimfomanka sum zatoa baram jak decko so obvrski ili bez,za tajni srevbi,molam za diskrecija,ako min garantiras da uzivame-Tamara
Шифра-13520-Ne se stramam da kazam deka uzivam vo seksot so mazi,ako i ti uzivas vo maskoto telo,mozeme da se druzime- Miki od Skopje
Шифра-13519-Анче секретарка во приватна фирма, обожава помлади дечки со коли, а за место за средби е обезбедено, сакам настраности и сакам да пробувам нови нешта.
Шифра-13518-Горде 32 години разведена и атрактивна би лудувала со господа без оглед на националноста...од Радовиш сум
Шифра-13517-Разведена од Битола со претерано  бујни гради сакада ужива во анален секс со помлади момци.
Шифра-13516-Mlada sum i sakam se sto sakaat mladite,sakam da uzivam vo seksot baram ljubiteli na dobra zadnica
Шифра-13515-Брачен пар од Прилеп бара млад дечко за уживање во нивниот стан.
Шифра-13514-Даница 42 години бизнисот ми е во Македонија, а јас сум од Бугарија..Сакам да запознам господин да ми го разубави престојот во Македонија
Шифра-13513-Bi sakal da mi se javat devojki za nezen i oralen seks.znam da bidam diskreten i normalno higiena se razbira
Шифра-13512-Ивана 22 години студентка од Велес, сака да се дружи со повозрасни господа поради искуство и дискреција од 40-50 години
Шифра-13511-Имам 31 година за роденден од пријателките добив вибратор, но се уште не сум го употребила. Има ли некој заинтересиран кој ќе ми ги исполни сите дупчиња..
Шифра-13510-Маја од Виница сака да дојде под кирија во Скопје, ако има некој кој ке и помогне со пронаоѓање на соба или помал стан со прифатлива цена, би била благодарна
Шифра-13509-Разведена но сексуално незаситна бара јаки момци,без оглед на годините од Гостивар сум
Шифра-13508-mlad decko nenasiten vo sexot bara devojki i dami za sex avanturi,baram 100% diskrecija i higiena,pisete ve cekam
Шифра-13507-Se vikam Goran imam 32 god baram devojki do 30 god isklucivo za sex za edna vecer
Шифра-13506-decko od Skopje obozava na devojki,zeni mazeni, nemazeni da im pruza maksimalno zadovolstvo
Шифра-13505-34 год разведена, со многу слободно време за да си посвети на себе, ако има двајца другари без разлика на години нека ја побараат за неограничино задоволство
Шифра-13504-Мира која што самата признава дека има нимфоманија и дека сака прав маж што може да ја исполни до крај нејзината незаситна устичка, не и се важни националност и години
Шифра-13503-Барам дечко исклучиво за сериозна врска и брак.Имам 31год...
Шифра-13502-Владимир, господин 39 години бара женска особа за повремени средби..
Шифра-13501-Деко 34 години, живеам во Шведска и би сакал да запознаам Македонка за дружење може и брак...
Шифра-13500-Ана од Црниче 28 год, сака да исконтактира со култури особи кои што ќе знаат да ја ценат нејзината убавина.
Шифра-13499-Мирсана 24 години, ромка од Скопје сака да запознае г-да од 30-40 години, за дружење и секс
Шифра-13498-Летово ќе дојдам во МК на одмор и сакам да си го поминам убаво одморот со тоа што би ја прошетала цела МК ако има некој што се нафаќа да ми ги покаже сите убавини, трошокот е на моја сметка.
Шифра-13497-Мартин, разведен, со свој приватен бизнис и куќа бара дами без разлика на години за отворена врска, хигиена и дискреција загарантирана...
Шифра-13496-Розе 25 години, слободна девојка од Битола бара искрен и добар г-дин од 30-40 години за сериозна врска,
Шифра-13495-Богата 51 г,бара момци од 20 до 45 г,за уживање.Парична награда од 120 евра ако ме задоволиш
Шифра-13494-Атрактивна Масерка со искуство нуди секаков тип на масажа...може и секс по ваша желба
Шифра-13493-Две другарки бараат друштво за луд провод и забава.од Струмица сме
Шифра-13492-Осамена девојка од Германија бара особи за провод или сериозна врска.
Шифра-13491-Муслиманка од Скопје би се дружела со муслимани без оглед на години.
Шифра-13490-Млада плавуша сака да запознае Муслимани истрајни во сексот...од Скопје, Куманово, Гостивар и Тетово
Шифра-13489-Студентка од Прилеп сака секс со момци од која било националност и години.
Шифра-13488-Мажена бара особа за тајни средби,годините не се битни.од Куманово
Шифра-13487-29г.со обврски бара дечко за повремени секс средби.Нудам задоволство..
Шифра-13486-Ситуиран геј бара особа за дружење нуди богата надокнада...Од Тетово сум...
Шифра-13485-Искрена и страмежлива Девојка бара дечко за дружење по можност и сериозна врска
Шифра-13484-Муслиманка од Швајцарија бара Муслимани за брак и живот во Женева до 40 год.
Шифра-13483-Докторка 45г. бара млади дечки исклучиво за секс...преферирам превезен секс ако си за таков повеле
Шифра-13482-Дама со обврски бара дечко со или без обврски за тајни секс средби.Јас сум од Штип...
Шифра-13481-Домаќинка 36г. ненаситна во сексот,дојди да уживаме во мојот дом...Од Охрид год не ме се битни
Шифра-13480-Албанка бара Македонци за забава и дружење.Теута 30 год од Скопје...
Шифра-13479-Искусна масерка нуди секаков тип на масажа, на нејзин терен.
Шифра-13478-Сериозна девојка од Внатрешноста со работа во старнска амбасада бара дечко до 45 год од цела МКД за брак
Шифра-13477-Македонка во брак сака да му се освети на неврниот маж бара Муслимани за да ме растура за инает на маж ми,год не битни
Шифра-13476-Маја 19 г.неискусна во сексот бара некој кој ќе подучи во сексот.Исклучиво над 40 год
Шифра-13475-Мажена бара женети за повремени секс средби.Барам дискреција од Битола, Прилеп,Велес и Охрид
Шифра-13474-Pasiven decko od Skopje so extra izgled sakam da mi se javat isklucivo decko od cela Makedonija
Шифра-13473-23г. Кицево сака да запознае постари машки,со обврски за дружење и забава.
Шифра-13472-Разведена бара некој кој знае што е добар и первезен секс,годините не се битни.
Шифра-13471-Даниела од Шведска сака да запознае Македонци за озбилна врска и брак.
Шифра-13470-Marjan 37g, vraboten I stanbeno obezbeden baram seriozna osoba za brak do 35 god
Шифра-13469-Босанка сака да запознае Македеонци за тајни секс средби само во строга тајност
Шифра-13468-Луда сум по секс и ги сакам сите варијанти,барам истомисленик..
Шифра-13467-Згодна студентка сака постари и женети да и покажат што е секс уживање...обожавам да го имам во уста длабоко
Шифра-13466-Разведена без обврски,бара г-да за дружење.Дискреција Загарантирана.
Шифра-13465-Искусна 40год. би сакала да проба секс со двајца другари само д сте помлади од 35 година
Шифра-13464-22г. Од Неготино бара особи за луд провод.Националноста и годините не ми е битни.
Шифра-13463-Обожавам луд и див секс,ако си за...пробај..Годините не ми се битни-Исклучиво Источна МКД
Шифра-13462-Обожавам орален и анален секс.Барам надарени истомисленици да ме задоволат
Шифра-13461-Мажена од Велес,29г.но често сама,би запознала особа за повремено дружење.
Шифра-13460-Zgoden par od Kozle bara masko osoba za povremeni zaednicki druzenja,molam za stroga tajnost
Шифра-13459-Млада девојка од провинција бара дечко за сериозна врска, може и брак..ве чекам!!!
Шифра-13458-Ако твојот фетиш е мојот бел мантил те очекувам на преглед во мојата ординација. Др Соња од Битола
Шифра-13457-Раведена Гевгеличанка со сопствен стан, желна за авантура со сериозни особи, со кои би си ги испунила своите фантазии
Шифра-13456-Македонка од Цирих, Швајцарија бара дечко Македонец за заеднички живот...имам 27 год.
Шифра-13455-Студентка и голема авантуристка бара г-дин или дечко без табуа кои ќе уживаат во младо женско тело, од Охрид сум...
Шифра-13454-Домаќинка 34г ненаситна во сексот со празен стан на располагање. Години и националност не битни...
Шифра-13453-Ако си љубитен на добра задница и анален секс доди кај мене да уживаме. Потполна дискреција. Теа 28год...
Шифра-13452-Брачен пар од скопје бара издржлив и потентен дечко за заеднички дружења.Следи солидна награда
Шифра-13451-Неискусна девојка сум, а желна сум да пробам се, се задоволувам сама, ми треба некој да и ги смири страстите
Шифра-13450-Шарматна Фризерка бара машко без оглед на години заинтересиран за первезен секс, во мојот дом или салон
Шифра-13449-Млад, Атрактивен дечко без предрасуди бара машко за друштво или бисексуалнка. Даниел- Скопје
Шифра-13448-Штипјанка ужива во долга предигра и бесконечно водење љубов во сите можни комбинации
Шифра-13447-Разведена без обврски со бујна еротска фантазија би уживала со г-дин. Услов хигиена...
Шифра-13446-Млада девојка од Битола неискусна во сексот, би се дружела со нежни, романточни и искусни г-да.
Шифра-13445-Страмежлива и повлечена девојка сака да запознае слободен дечко за дружење. Може и сериозна врска...
Шифра-13444-Жешка Кичевчанка љубителка на секаков секс, бара момци за луд и незаборавен провод
Шифра-13443-Турчинка од Гостивар, вработена, згодна, сака да запознае некој со кого би ги пробала сите забранети работи во сексот...
Шифра-13442-Елитна Дама бара потентни и јаки момци кои знаат да задоволат расна жена, која е спремна богато да го награди
Шифра-13441-Секогаш забранетото е најслатка, слабост ми се женети мажи кои ќе ме воведат во тајните на љубовните игри
Шифра-13440-Повратничка од Америка, би запознала Македонец за дружење, ако си одговараме ќе продолжиме..
Шифра-13439-Кумановка со големи гради,сака да проба се во уживањето а највеќе обожава да јавам на тврд алат
Шифра-13438-Работам како секретарка имам 35 год а цел живот сонувам за некој кој со лижење ќе ме доведе до оргазам- Марина
Шифра-13437-Две студентки од Внатрешноста со стан во Скопје сакаат де се журкаат со возрасен г-дин
Шифра-13436-Отворена за разноразни искуства и лудувања во опуштена атмосфера- Јуле 27г.
Шифра-13435-Забавна со широки сваќања...не сакам да живеам 100 години...сакам сега, и сакам се- Бјанка
Шифра-13434-Ако си за провод, разонода, забава, задоволство...пиши ми и јас сум за истото- Кате
Шифра-13433-Сум била до многу мажи сум пробала се и сешто во сексот, сега имам една желба да пробам тврд и сечен алат...барам кандидат
Шифра-13432-Обожавам груби дечки. Ме пали да е понижуваат и газат да ме тераат да ги задоволувам нивните пријатели...
Шифра-13431-Девојка од Шведска, вработена и добро ситуирана, бара дечко до 40 год за соживот
Шифра-13430-Бизарна млада госпоѓица бара заинтересирани за ваков тип на уживање...
Шифра-13429-Во секое време расположена за еротска масажа и многу повеќе од тоа, треба само да ме побараш
Шифра-13428-Marija 46 g.od Skopje,razvedena so sopstven stan,baram pomladi za seks uzivanje.Obozavam oralen i analen seks
Шифра-13427-Ema 21god. od Skopje,studentka,baram decki za druzenje i zabava,ako si za luduvanje poveli
Шифра-13426-Tanja 35god,razvedena,bi luduvala so decki i gospoda bez ogled na godinite i nacionalnosta,vo mojot stan.
Шифра-13425-Rozita 50 godini, аko sakas da naucis se za seksot,ti stojam na raspolaganje…samo da si dobar ucenik i da pravis se sto ke ti kaze tvojata profesorka…
Шифра-13424-Kristina- imam 21 godina, nemam mnogu iskustvo vo seksot,ako sakas da mi pokazes kako navistinski se uziva,ke ti bidam navistina……
Шифра-13423-Sonja 27 od Kanada,baram seriozen decko koj e zainteresiran da dojde so mene, treba da e fin i kulturen makedonec..
Шифра-13422-Daniela 35g srekno razvedena,no seksualno nenasitna sum,sakam se vo seksot od neznosto do grubosti…
Шифра-13421-Elena 26g. razocarana vo ljubovta baram iskren decko za druzenje I zabava,ako ni odi super ako ne zbravje
Шифра-13420-Lejla 33g Muslinka sum bi sakal da uzivam so Makedonci bez ogled na godini,uslov samo diskrecija I tajnost
Шифра-13419-Tamara 33g. slobodna devojka,vrabotena vo cvekara bi sakala da se druzam so decko ili gospodin vo mojot stan
Шифра-13418-Bibi 21g.studentka,kako I site mladi sakam zabava do sabajle I bi sakala da uzivam vo seksot vo koi nemam golemo iskustvo
Шифра-13417-Monika 32g,vo brak no razocarana od brakot,bi sakala da zapoznam nekoj sto ke mi ja vrati verbata vo seksot I uzivanjeto
Шифра-13416-Marija 28 g.iskrena devojka od vnatresnosta,vrabotena sum vo administracija,sopstven stan vo sk,baram iskren decko za seriozna vrska
Шифра-13415-Tanja 43 g.doktorka sum I baram decki koi bi sakale da bidat pacienti da ja isprobaat mojata profesionalna seksipilnost.
Шифра-13414-Liljana 44g.sopstvenicka sum na privatna firma,razvedena sum,ne prasuvam cena za dobar seks,bogato ke te nagradam ako me zadovolis
Шифра-13413-Anamarija 23g.rabotam vo frizerski salon uzivam vo analen seks I pomegi miote golemi gradi I baram decko koj e zainteresiran za toj tip na seks.
Шифра-13412-Ole 32g.baram snazen I potenten decko koj bi mi pokazal vistinska maskost I grubost vo seksot,bi uzivala vo mojot stan,sama sum…
Шифра-13411-Iva 20g.od Bitola sum stidiram vo skopje,nemam mnogu iskustvo no imam golema zelba da naucam,vetuvam deka ke gi slusam I ispolnuvam tvoite naredbi
Шифра-13410-Sandra od Veles sum,sakam da zapoznaam decko koj ke uziva vo moeto telo I moite kvaliteti.
Шифра-13409-Se vikam Viki od Stip imam strasno telo,ubavi gradi I sensualni usni koi baraat nezni dopiri I strasni baknezi od ljubitel na ubavo zensko telo
Шифра-13408-Deki od vnatresnosta sum,studiram vo skopje,baram gej za druzenje I uzivame,god.i nacionalnost ne mi se bitni
Шифра-13407-Даниела од Тетово неискусна во сексот бара некој кој ќе подучи во сексот
Шифра-13406-Постара и цицлеста Пензионерка 63год. бара млади или студенти да ги обучи во сексот
Шифра-13405-Имам 19 г.невина сум сакам да ја загуби невиноста со машко постаро од мене
Шифра-13404-Од село сум, барам машко исклучиво за брак- вредна сум и голема домаќинка...
Шифра-13403-Мажена сум но решена да изневерам, пиши ако сакаш 34г. плавуша.Од Струмица.
Шифра-13402-Добро ситуирана г-ца од Охрид сака машки исклучиво за сексуални игри
Шифра-13401-Ана 26г. од Кавадарци бара особа која ќе ги задоволи нејзините сексуални желби
Шифра-13400-Весна од Битола сум, имам 24 год. нудам еротска масажа и секс
Шифра-13399-Разочарана Домаќинка- Барам особа за повремени интимни средби.Строга дискреција
Шифра-13398-Од Кичево 29г.но често сама,би запознала особа за интимни дружења
Шифра-13397-Раведена Гевгеличанка со сопствен стан, желна за авантура со сериозни особи
Шифра-13396-Ако имаш желба да поседуваш искусна жена и секс без граници и табуа побарај ме
Шифра-13395-Две другарки од Тетово, авантуристички расположени бараат машко за забава
Шифра-13394-Докторка, во брак сум, барам особа за освета на мојот маж...услов хигиена и дискреција
Шифра-13393-Масерка сум 25г, нудам еротска масажа и секс на Муслимани од цела МК
Шифра-13392-Разочарана домаќинка бара особа за повремени средби. Строга дискреција.од Велес
Шифра-13391-Ивана од Штип неискусна во сексот бара некој кој ќе подучи во сексот
Шифра-13390-Мажена од Прилеп бара маж кој ќе ги задоволи нејзините сексуални желби
Шифра-13389-Млад но искусен Геј желен за дружење бара истомисленици...од цела МК
Шифра-13388-Студентка од внатрешноста нуди секс услуги и ерос масажа...се за 1000 денари
Шифра-13387-Постара г-ѓа но сочувана и уште атрактивна, барам млади момци за масажа нудам 200 евра од масажа
Шифра-13386-Охриѓанка разведена, сака да запознае г-да или дечко год неважни за повремени средби
Шифра-13385-Ако си љубител на мали женски гради побарај ме!!!
Шифра-13384-Добро ситуирана г-ца од Кочани сака машки исклучиво за сексуални игри
Шифра-13383-Марија Битола, сакам да ме подучува искусен дечко! Барам маж кој ќе ја открие страста во мене
Шифра-13382-Барам маж за брак до 42 години. Јас сум Тања- искрена, поштена, девојка од село сум
Шифрс-13381-Кумановка добро ситуирана бара момци кои ке ја задоволат нејзината потреба за секс
Шифра-13380-Г-ца 25г од Струмица со големи гради бара дечки за дружење и забава
Шифра-13379-Искусна масерка од Тетово нуди еротска масажа и повеќе од тоа, на мој терен
Шифра-13378-Млада бизнисменка бара прудружник за своите патувања низ Македонија и странство. Се на моја сметка
Шифра-13377-Maja imam 25g.baram postari decki ili gospoda za seks,me palat postari od mene…obozavam oralen seks,ne go vadam od usta…
Шифра-13376-Mimi vo brak sum,no maz mi e cesto na pat,dodeka on ne e doma bi sakala da najdam decko bez ogleg na godini isklucivo za seks
Шифра-13375-Sanja od Ohrid,bi zapoznala decko za seriozna vrska,dosta mi e od nestabilni I neobilni vrski,ako si istomislenik…
Шифра-13374-Ilinka od Gostivar sum baram ljubitel na zensko vlazno p… I na tesno g…,samo da ne se najdeme vo gostivar,sakam vo drug grad da uzivam…
Шифра-13373-Maja od Cair,bi sakala da zapoznaam Tyrcin ili Albanec,za seks bidejki sum slusnala deka se dobri vo krevet…
Шифра-13372-Mila od Strumica,studiram vo skopje,sakam ljubitel na pozata 69 za zaednicko uzivanje
Шифра-13371-Работиме во Белгија,бараме пар или особа за догледување на нашата мајка.За возврат луксизна куќа на ВОДНО!
Шифра-13370-Ако си са релаксација и уживање повели моите вешти раце ќе придонесат на се чуствуваш боженствено
Шифра-13369-Ako sakas profesionalna erotska masaza…od Sk. no ako ne mozes ti da dojdes jas ke dojdam kade sakas…
Шифра-13368-би сакала да запознам некој што ќе ми ја врати вербата во сексот и уживањето
Шифра-13367-не сакам да живеам 200 години...сакам сега, и сакам се жешка Кумановчанка
Шифра-13366-Ако си љубитен на добра задница, дојди кај мене да уживаме од Битола сум
Шифра-13365-Барам Охриѓани за луд провод и забава, годините не ми се важни
Шифра-13364-Муслиманка сум и бара Православни заинтересирани за секс авантура
Шифра-13363-Преку глава ми е домашни обврски барам дискретна машка особа од Штип за авантура
Шифра-13362-Г-ѓа од Пробиштип со обврски бара дечко со обврски или без за тајни секс средби
Шифра-13361-сакам контакт со постар внимателен и ситуиран господин за интимно дружење имам 22г
Шифра-13360-Млада девојка од провинција, бара дечко до 35 години исклучиво за серизна врска и брак
Шифра-13359-Слабост ми се мажи во брак. Имам празен стан. Ања...
Шифра-13358-Ми треба маж кој ќе ми ја згрее душата и затопли срцето. Мила
Шифра-13357-Мажена во Кочани, нежна сака познанства со машка особа која е спремна на промени
Шфра-13356-Од Канада сум,барам православен кој е заинтересиран да дојде кај мене, треба да е фин и културен
Шифра-13355-Слатка обожавателка на забранети игри во пар .. или со пар. Колку повеќе играчи, толку поинтересна игра :)
Шифра-13354-Во брак сум но секогаш сама ако сакаш да ми правиш друштво, добро би ти возвратила
Шифра-13353-Разведена наставничка сум сама живеам и обожавам секаков тип на секс услов да имаш под 35г
Шифра-13352-Бисексуалка сум, барам пар за заеднички секс средби во потполна дискреција…
Шифра-13351-Искусна теткица во топ форма тражам дискретни млади дечки за задоволување на страстите Млади момци- неискусни, кои сакаат еротски часови кај згодна Г-ѓа, ве очекувам
Шифра-13350-Ako te vozbuduvaat golemi gradi I iskusna zena koja saka pogrub seks jas sum pravata osoba,sama ziveam vo stan vo skopje…se vikam Vale
Шифра-13349-Сакам да запознаам тип од Гостивар за тајни средби
Шифра-13348-Млада пензионерка од Провинција, одлично ситуирана, барам момци за забава
Шифра-13347-20 г. студентка од внатрешноста,неискусна- би се дружела со машки без оглед на години
Шифра-13346-Ако сакаш да влезеш во мојот свет на сласт, желба и страст, мораш да бидеш подготвен на грев.
Шифра-13345-Деловна жена од Струмица посакува врела средба со љубител на искусна жена
Шифра-13344-Љубителка на разни секс играчки особено на јапонски куглици, барам следбеник од машкиот род
Шифра-13343-Студентка од Берово, сака да се дружи со повозрасни господа поради искуство и дискреција од 40-50години...
Шифра-13342-Kozmeticarka sum no specijalnost mi e uzivanjeto vo krevetot sakam koga mazot uziva vo moeto telo i koga znae kako da ja vodi igrata..
Шифра-13341-Слабост ми се женети мажи.Слободна сум и ве посакувам за луд секс. Побарајте ме
Шифра-13340-Медицинска сестра желна сум за секс, сакам ватрени Албанци од Тетово или Гостивар...
Шифра-13339-Ако обожаваш млада девојка и големи гради повели на уживање...се викам Ива имам 22г
Шифра-13338-Студентка од Битола нуди задоволства во својот стан. Предност муслимани. Ивана 
Шифра-13337-Имам вишок на килограми но тоа не ми смета комплетно да ве задоволам
Шифра-13336-Муслиманка 25 години, од Гостивар сака да запознае господин до 50 години за повремени средби. 
Шифра-13335-Баба Перса (пензионерка) 64години, бара сродна душа. Предност имаат интелектуалци до 75 години.
Шифра-13334-Студентка од Берово, сака да се дружи со повозрасни господа поради искуство и дискреција од 40-50години...
Шифра-13333-Барам маж за брак до 47 години. Јас сум Весна 33-искрена, поштена, девојка од село сум
Шифра-13332-Ако си љубител на добра, но постара ТЕТКА-побарај ме веднаш.
Шифра-13331-Албанец (21год) фотомодел бара активни момци кои ќе му ја згаснат нинфоманската жед. – Енис
Шифра-13330-Заинтересирана сум за некој што нуди секс без граници...Млада но со богато искуство...
Шифра-13329-Student 22 god, baram zenska ili tetka za seks. Godini nebitni. Pisete na mail: Vlatko29@yahoo.com nema da zazalite!!!
Шифра-13328-Би сакала да контактирам со особа која ќе ме спаси од пеколниот брак. Предност- повозрасни господа!
Шифра-13327-Разочарана госпоѓа 35години бара исклучиво сериозен господин, за повремени тајни средби...
Шифра-13326-Ме привлекуваат дебели мажи, ако си таков, побарај ме! Снеже 22г студентка
Шифра-13325-Јас сум Ељона од Кичево, вработена во банка. Сакам да запознаам човек во строга дискреција, кој би ме исполнил додека мажот ми е на печалба во Шведска.
Шифра-13324-Перверзна докторка од Скопје посакува уште вечерва друштво за забава до бесвест на мој терен и мој трошок...
Шифра-13323-Виден брачен пар- бара пар или особа за догледување на нашата мајка. За возврат европска плата!
Шифра-13322-Студентка 20 год од Скопје бара дечки за дружење и нешто повозбудливо
Шифра-13321-Образована со добра кариера. Секси изглед. Барам некој кој ќе ја разбере мојата потреба за секс..
Шифра-13320-Урбана девојка од богата фамилија сака да запознае машка особа од било кој дел на Македонија за дружење
Шифра-13319-25god.baram postari tetki do za druzenje i sex,na vas teren diskrecija zagarantirana.samo na ozbilni odgovaram..
Шифра-13318-Албанка во брак, бара само Македонци за ретки средби...само секс ме замина, обожавам да го имам во уста
Шифра-13317-Барам особа заинтересирана за дискретни интимни уживања, Александра 33г.
Шифра-13316-Едлира 25год. студентка на Штуловиот факултет бара добро фатирани господа од нејзината националност кои за добра масажа ќе ја наградат задоволително.
Шифра-13315-Млада згодна плавуша сака да запознае господин за повремени дружења. Предност женети- Антоанета.
Шифра-13314-Млада бизнисменка бара прудружник за своите патувања низ Македонија и странство. Се на моја сметка...
Шифра-13313-Decko od skopje, Мakedonec, situiran saka da zapoznae studentka za druzenje,vrska a mozen e i brak.
Шифра-13312-Згодна 24 год со изразени облини сака да запознае особи до 40г,за забава.
Шифра-13311-Живеам во Шведска и би сакал да запознаам Македонка за дружење може и брак. 
Шифра-13310-Ненаситна 45 годишна г-ѓа, посакува малди момци за задоволување на страстите во нејзиниот дом
Шифра-13309-Мислам на секс и сакам 24 часа на ден, ако си истомисленик дојди да се натпреваруваме
Шифра-13308-Имам комплекс за моиве малечки гради.Доколку се твојот фетиш избаци ми ја таа лудорија од главата. Рилинда
Шифра-13307-Надарен маж ги исполнувам сите фантазии на девојки, госпоѓи и брачни парови
Шифра-13306-Дама од Скопје, поради обврски не е задоволна од својот сексуален живот. Бара момци за забава...
Шифра-13305-Студентка сум и досадно ми е, тражам дечко за дружење до раните утринските часови
Шифра-13304-Срамежлива девојка - 25години, сака да запознае дечко со кој би го искусила првото сексуално искуство
Шифра-13303-Господин со обврски би сакал да запознае г-ѓа или г-ца за повремени средби. Горан. 
Шифра-13302-Имам 22г и барам дечковци од Муслиманска вероисповест- Кети
Шифра-13301-Сакам млади и згодни, а ако ти посакуваш постара докторка со големи гради без градник побарај ме
Шифра-13300-Згодна гостиварчанка (24г) со студии во Ск би запознала добро фатиран г-дин без разлика на нацијата и годините.  Валмира
Шифра-13299-Угледен Бизнисмен бара девојки за повремени средби, богато ќе ве наградам- по ваша желба за секоја услуга
Шифра-13298-Студентка од внатрешноста бара повозрасни господа за тајни секси игри. 
Шифра-13297-Uni decko bara sloboden decko do 45g od bitola ili okolina sto saka da se baknuva i se ostanato. baram diskrecija i higiena
Шифра-13296-Би сакала да се дружам со млади до 30години додека мојот сопруг е отсутен
Шифра-13295-Вдовица 52 години, со сопствен стан бара издржливи момци, може и двајца. Следува награда. Строга дискреција (од село сум).
Шифра-13294-Сензуална масерка ги изведува сите видови на масажи...
Шифра-13293-Г-ѓа 66г ги повикува згодни момци кои знаат да задоволат стара жена.
Шифра-13292-Геј албанец сака интимни средби со ист пол.Молам за строга дискреција !!!
Шифра-13291-Имам 23г сензуална, ватрена сум имам бујни гради...обожавам орален секс
Шифра-13290-Вдовец (30г.) без деца,добро ситуиран,вработен во државен институт и приватен бизнис сака да запознае женска особа за брак.
Шифра-13289-Девојка би се препуштила во целост на човек кој би можел да ги разбере нејзините потреби за нежност
Шифра-13288-Јас сум госпоѓа која сака внимание и нежност. Живеам во Пробиштип и би сакала некој господин за повремени средби. Однапред благодарна
Шифра-13287-Се надевам дека секогаш Ви било предизвик да бидете со Ромка ?  Многу убаво мешам на алат а и сакам да го држам во уста подолго од 5 мин.
Шифра-13286-Обожавателка на секси долен веш ужива во ноќните часови да биде со романтичен г-ин до 45г. Доколку имаш желба можеме да се полиеме со вино и да пиеме од нашите тела
Шифра-13285-Доколку ти е смачено од скопските шмизли кои само за пари се даваат, а глумат ангели – дојди побарај ме ќе ти пружам многу повеќе од нив
Шифра-13284-Доста ми е од монотонен секс , крени нозете заврши работа и облечи се. Сакам нешто ново на пример од позади,
Шифра-13283-Одкриј зошто ние Тетовчанките сме најдобри во кревет. Не ти кажувам ниту една тајна додека не се видиме во 4 очи
Шуфра-13282-Аделина од Гостиварско би запознала постар господин за взаемно доживување на оргазам. Обожува орал и за себе вели дека го зема до грло…
Шифра-13281-Девојка од Малешевијата во потрага по скопски фраерчиња кои ги бива во сексот. Јас сум во нас. Аеродром под кирија. Што значи обезбедена сум со место
Шифра-13280-Јас сум Марина од Охрид 25г. вработена во колонијал. Барам господа од муслиманската вероисповест за онаа раб. Можам да ти бидам и шваљерка, нема да те уценувам
Шифра-13279-Девојка од Кичево бара дечко од било која националност за секс и авантура.
Шифра-13278-Имам 20г темпераментна и жива сум, би се дружела си галантен господин
Шифра-13277-Би сакала да се дружам со добро ситуирани господа од цела Македонија
Шифра-13276-Слободна, искусна девојка- со сопствен стан, кола би контактирала со г-дин до 50г за дружење
Шифра-13275-Шармантна црнка слободна девојка 30г сака да запознае дечко до 40 год. За сериозна врска
Шифра-13274-Зафатена бизнис жена, барам љубовник исклучиво за секс 2 до 3 пати неделно
Шифра-13273-Ардита од Феризај наскоро доаѓа во МКД и би сакала да запознае еманципиран албанец со кого би провела незаборавни мигови додека е во Скопје
Шифра-13272-Атрактивна плавуша 27год.сака да и се јават згодни дечки за незаборавни моменти
Шифра-13271-Сексипилна бизнисменка 53г бара добро градени момци за интимни моменти. Парична надокнада
Шифра-13270-Сензуална 25г девојка бара млад човек за возбудливи игри
Шифра-13269-Во долгогодишна врска сум и сакам некој за на страна за откачени сексуални игри
Шифра-13268-Убава бисексуалка која знае да ужива во сексот бара истомисленик.
Шифра-13267-Богат брачен пар бара сериозна особа или пар за одржуање хигиена о нивниот дом. Одлична заработувачка
Шифра-13266-Професионален масер извршува секаков вид на масажа на припадничите од двата пола
Шифра-13265-Не ми е важно колку години имаш, важно ми е дали ке ме доведеш до лудило
Шифра-13264-Поради премногу обврски и патувања барам машка особа до 50г за личен шофер
Шифра-13263-Бараме кандидат за тројка, цимерки сме и сами во стан
Шифра-13262-Потребно ми е освежување од секој дневниот живот, во брак сум...
Шифра-13261-Госпоѓица со Македонско потекло вработена во Холандија, бара соодветна особа за заеднички живот
Шифра-13260-Јас сум Јуле црнка со зелени очи- имам прекрасно тело, ако си кандидат за луд секс, те чекам!!!
Шифра-13259-Разведена сум и заинтересирана сум за пријателство години и брачна состојба небитни
Шифра-13258-Слободна сум во вечерните часови со тајни катце за уживање, ако си и ти слободен тоа време побарај ме
Шифра-13257-Љубителка на садо-мазо, бара достоен г-дин, кој ќе ја придружува во несекојдневните сексуални игри
Шифра-13256-Рано останав вдовица,а моето тело копнее за помлад пастув,барам конкретни предлози
Шифра-13255-Специјалец бара г-ца или г-ѓа за дружење и забава
Шифра-13254-Би сакала да запознаам слободен Македонец од странство за брак
Шифра-13253-Не барам лепотан туку туку зерел господин со врела крв кој сака секс и авантура.Години и националност небитни
Шифра-13252-Надарена сум со бујни гради и незадоволна од сопругот во потрага сум по добар е..ц
Шифра-13251-Дама,доминантна (лак,кожа,гума)ако сакаш да си дел од мојата фантазија,знам дека ќе ме побараш
Шифра-13250-Девојка 29 год,бара дечко за сериозно дружење
Шифра-13249-Јас сум Ирена сакам страст и еротика,барм господин кој сака да помине жешки моменти со мене.Дискретно
Шифра-13248-Од внатрешноста сум барам девојка без комплекси за соживот на село
Шифра-13247-Во душа ангел а во кревет ѓавол,Ќе ме пробаш ли?
Шифра-13246-Г-дин од Скопје сака да му се јават женски особи за споделување на интимни моменти
Шифра-13245-Страсна сум и чуствителна на допири,сакам цврста машка рака,за возврат нудам многу..Катја 30 год.
Шифра-13244-Јас сум жена за сите опции..привлечна искусна,што сака предизвици,по темперамент жив оган-го сакаш тоа?
Шифра-13243-Слободен дечко македонец,бара помлади девојки за дружење
Шифра-13242-Симпатичен Геј дечко,либерален сака да го побара заинтересиран г-дин за повремени средби во дискреција.
Шифра-13241-Директна сум,вешта во кревет,сакам жешка авантура-Габриела
Шифра-13240-Имам 25 год,по природа сум мирна и тивка,сакам музика природа и добар провод,барам искрен фин дечко за врска
Шифра-13239-Охриѓанка 34 год,бара машки од 30-50 год за забава,одговарам на секоја смс но изборот е мој
Шифра-13238-Домаќинка на која и е здодевен сексот дома бара мала секси разонода
Шифра-13237-Разведена станбено и материјално обезбедена,сакам да се дружам со возрасни и стабилни господа-Надица 36г.
Шифра-13236-Доколку си убава и на возраст од 25 до 45г те очекува галантен дечко
Шифра-13235-Ме пали се што се вика секс сакам да пробам со издржлив надарен маж нудам дискреција и хигиена
Шифра-13234-Сакам да запознаам нежен и внимателен, изгледот не е многу битен...исклучиво за врска
Шифра-13233-Г-ѓа сум со обврски, но желна за внимание и секс...одговарам на сериозни особи
Шифра-13232-Сакам дасе покажам во вистинска слика,природно,очекувам искрен и чуствителен тип
Шифра-13231-Осамена сум и разочарана,барам некој да ме освежи ќе му бидам благодарна
Шифра-13230-Разведена ситуирана без предрасуди,го барам вистинскиот човек за вистинските нешта
Шифра-13229-Ги сакам сите убави нешта но најмогу од се го сакам сексот,не се срамам од желбите за многу..
Шифра-13228-Имам своја гајба,има ли добар тип за да ме побара,нема да зажали ќе си поминеме сјајно
Шифра-13227-Одамна разведен без обврски стамбено и материјално обезбеден барам жена за брак
Шифра-13226-Барам слободен господин,имам 36 год,имам работа ми треба стабилна личност
Шифра-13225-Ако сакате да се опуштите и уживате во масажа пишете ми ве очекувам
Шифра-13224-Барам чуствителна и романтична машка особа за забава која може да прерасне и во сериозна врска
Шифра-13223-Имам 28 год,не сум мажена би сакала да запознам тип за забава и повремени средби.Дискреција
Шифра-13222-Мажена сум но сакам да пробам нешто туѓо,велат забранетото е послатко.Сакам да проверам дали е тоа така?
Шифра-13221-Барам тип за повремени средби,со повеќе страст затоа што јас сум отворена и без табуа за сексот
Шифра-13220-Обожавам орален и анален,барамистомисленици за лудории во мојот стан во тетово
Шифра-13219- Во години сум можеби стара сум но во душа и во изглед сум млада барам господа со кои би уживала до бесвест во мојот стан
Шифра-13218-Имам необични фантазии ако најдам некпој интересен тип можеме да се дружиме.Ивона–Битола
Шифра-13217-Сакам да се покажам во вистинското светло ако некој ме сака, ќе ме сака секако не само за пари
Шифра-13216-Вдовица сум веќе подолго време и решив да си побарам човек што ќе ми одговара ќе ми биде задоволство да е внимателен и нежен
Шифра-13215-Згодна сексипилна и што е најважно слободна.Штотуку разведена,барам нова врска без обврски полна со интимности и страст,за што со години бев желна-Сузе 38г г.
Шифра-13214-Страсна жена во монотон и лош брак,Долго време не сум почуствувала страст и уживање.Барам машка особа за авантура
Шифра-13213-Возбуда е моето друго име..Сакам да си поигрувам да се забавувам ,провоцирам.Барам сличен на мене да ме задоволи..
Шифра-13212-Величенствена укротителка го бара својот див ѕвер да го скроти.
Шифра-13211-Неостварена желба ми е да те натерам да ползиш под мене-Господарка Роска
Шифра-13210-Доста ми е од задоволување со пластика,сакам да почуствувам нешто вистинско во мене...
Шифра-13209-Фетиш ми се младите момци и спремна сум да има ја разубавам денешницава само ако добро ме задоволат. Билјана 51 години
Шифра-13208-Ако сакаш жешки игри,и имаш голема доза на издржливост,тогаш јас сум создадена за тебе,плавуша сум ситуирана и дискретна...
Шифра-13207-Млада слатка незрела..но кога треба,зрела и одговорна,енергична и радознала-згодна Штипјанка
Шифра-13206-За сите господа од било која возраст и националност кои се љубители на големи гради и јака задница-Светле 32
Шифра-13205-Две сестри Ангела и Лиде,премногу блиски,делат се па и дечковци,ако се за тројка или групно,побарајте не
Шифра-13204-Активен бисексуалец сака да запознае фини пасивни дечки кои сакаат да доживеат нешто вистинско со вистински маж...
Шифра-13203-Осамена пензионерка,без обврски,финансиски независна,бара дечки кои уживаат во повозрасна дама
Шифра-13202-Отворена за сите предлози,барам г-да за дискретни средби,од ск сум но можат да ме бараат од секаде,се е можно и прифатливо
Шифра-13201-Брачен пар сака за првпат да проба групно со друг брачен пар или поединец
Шифра-13200-Сакам безобразни зборови,прљави игри во кревет,љубителка сум на орал,барам господин за перверзни игри-Сандра
Шифра-13199-Разведена но го сакам животот и сакам да уживам во секој миг,во сите задоволства-Ангела 35 г
Шифра-13198-Татјана 24 од Гевгелија,моментално во ск,би сакала да запознае нежен и внимателен љубовник до 50 г.
Шифра-13197-Г-ѓа во најзрелите години одлично ситуирана,разведена симпатично пополнета бара љубител на полнички жени
Шифра-13196-Млада професорка со големи гради и полни усни бара послушни студенти за лудории во кревет
Шифра-13194-Баба Нада, 73 год, со Швајцарска пензија и куќа во скопје бара хумана личност или брачен пар за доживотна издршка. Оставам вреден тестамент.
Шифра-13193-Ако си љубител на постара и цицлеста тетка можеме да уживаме. Кате 53 години...
Шифра-13192-Можеби е инцест, но доста возбудливо- чиста екстаза. Ние сме две братучетки имаме по 19год. Нам не возбудуваат групњаци
Шифра-13191-Професионална масерка нуди релакс и еротска масажа на мој терен. Илина 28 години
Шифра-13190-Секси Босанка од Скопје бара да и се јават момци за задоволување на нејзината сексуална потреба за секс без разлика на годините
Шифра-13189-Ме привлекуваат повозрасни мажи, предност постари од 40год. Анета 19г
Шифра-13188-Муслиманка 25год... од Гостивар сака да запознае господин до 50год... за повремени и дискретни средби
Шифра-13187-Згодна ситуирана црвенокоса со строг и провокативен поглед бара млади и разјарени мажи за заедничко уживање- Маријана
Шифра-13186-Пред две години почина мојот сопруг. Имам потреба повторно да сакам и со некого да го споделувам мојот живот.Сватив дека парите и успехот не ја купуваат среќата и исполнетоста-Бојана 54г
Шифра-13185-Разведен и повратник од Холандија. Барам женска особа до 35г за сериозна врска.
Шифра-13184-Муслиманка но со модерни сваќања за животот, а сексот го обожавам. Немам предрасуди за националноста ако си за побарај ме !!!
Шифра-13183-Јас сум жена заробена во машко тело.Уживам да се облекувам во женска гардероба,да користам перики,и да ја играм улогата на жена во креветот.Предност чисти,дискретни мажи
Шифра-13182-Згодна и искусна 39 годишна бара млади и потентни дечки за секс без граници
Шифра-13181-Сакам да запознаам дечко кој знае да ме растури од позади, сакам да сум натртена и растурена
Шифра-13180-Осамена, разведена со бујни гради. Сака да запознае господин за интимни средби. Предност муслимани...
Шифра-13179-Ме привлекува перверзен и груб секс. Доколку уживаш во тоа побарај ме.
Шифра-13178-Љубителка на добро вино и добар секс бара некој што е заинтересиран за страсно и жешко уживање
Шифра-13177-Искусна и среќно разведена барам машки без оглед на год за да ја задоволам потреба за секс...
Шифра-13176-Среќно разведена директорка, бара машки пастуви год небитни за секс и за придружба...
Шифра-13175-Бизнисменка од Белград, со бизнис и во Македонија, бара дечки за секс без никакви предрасуди
Шифра-13174-Студентки од провинција, цимерки во луксузен стан, бараат секси дечки за секси забава
Шифра-13173-Директорка 49г.со големи гради барaм помлади дечки од мене, пружете ми задоволство-богато ќе ве наградам.
Шифра-13172-Прилепчанка тазе разведена, страмежлива ама желна за нови искуства во сексот,сакам да патувам, пиши ми
Шифра-13171-Повозрасен сопственик на фирма бара женска особа за дружење, сексот не е задолжителен. Никола 52
Шифра-13170-Љубовен пар со добар изглед бара да им се јават г-да кои би учествувале во нивните лудории
Шифра-13169-23г Згодна, ги исполнувам сите ваши желби- орал, анал... и се што ќе посакате- жешка Кичевчанка
Шифра-13168-Ако си млад и неискусен, ако сакаш да научиш што е страст и искусна жена, јави се те чека 55 годишна Дама
Шифра-13167-Секси забарка со јаки облини и первезни фантазии ужива во орал и анал, ајде да се дружиме во мојата Ординација
Шифра-13166-Мојот сопруг не ги разбира моите желби, барам дискретен дечко кој ќе се впушти во мене во авантура- Ана 33г
Шифра-13165-Војник, убав и не многу искусен а сепак желен за љубов и секс, сака да му се јави искусна дама која е исклучиво од Скопје- Ненад...
Шифра-13164-Атрактивна плавиша бивш фото модел врши масажа и деловна придружба на господа со длабок џеп
Шифра-13163-Мајка 40г и ќерка 19г нудат интимни дружења во тројка исклучиво на дискретни мажи
Шифра-13162-Пасивен дечко, педантен, дискретен, би сакал да го побараат господа кои сакаат да пробаат и доживеат незаборавно орално задоволство
Шифра-13161-Зрела и страствена, разведена без обврски. Барам г-дин кој ќе ме одведе во нова авантура. Не се битни ни години ни националност
Шифра-13160-Газдарица на кафич, наизглед повлечена, но во сексот дива и страсна нинфоманка. Сакам да ме обработиш на куњска маса...
Шифра-13159-Сензуална и страствена дама од 63 год, бара помлад г-дин кој ќе ужива во страстите на витална бабичка
Шифра-13158-Љубителка сум на анал и и што постари искусни г-да. Имам само 23 години а големо искуство.
Шифра-13157-Дружељубива, начитана со младалачки дух во себе- верувам дека љубовта не знае за граници и години
Шифра-13156-Доминантна господарка со своја келија, ланци лисици и синџири, бара да и се јават полушни г-да кои сакаат да и бидат робови
Шифра-13155-По долго годишно искуство во геј животот спремен да се преориентира во стрејт , бара девојка која ќе му пружи подршка и тотално разбирање...
Шифра-13154-Јасна 20 год, ме викаат “длабоко грло” сакаш ли да дознаеш зашто?
Шифра-13153-Мирјана 32 год, немажена работи како цариник, бара г-да на кои ќе им прогледа”низ прсти” а “низ нозе”
Шифра-13152-Бизнисмен со своја фирма, згоден атрактивен неженет би запознал девојка за дружење, можна е и сериозна врска.
Шифра-13151-Разведена сум, ме сметаат за контраверзна жена затоа што имам речиси 60 год, а носaм мини сукњи, хеланки и длабоки деколтеа. Нека ме побараат г-да од која била националност и возраст
Шифра-13150-Две братучетки цимерки во Скопје, бараат двајца другари а групни задоволства, може и еден за тројка.
Шифра-13149-Симпатична нежна девојка би сакала да запознае слична девојка за дружење и интимности
Шифра-13148-Симпатична атрактивна девојка би сакала да запознае г-да за дружење во дискреција
Шифра-13147-Не сум аматерка знам многу, но никогаш не се знае можеби ќе ме научиш нешто ново...
Шифра-13146-Поради работа често патувам, а тоа ми е прилика за запознавање, дружење и авантури- Мери
Шифра-13145-Мазна како свила, нежна како цвет, срамежлива и недоволно искусна бара г-да кои ќе ја опуштат
Шифра-13144-Како и виното, квалитетот е подобар со годините..така и јас се гледам себе сеуште згодна и активна- пробај ме Тетка Васе
Шифра-13143-Имам се само ми фали повеќе разонода, интимности..Имам 46 год, ако не ти сметаат побарај ме
Шифра-13142-Ненаситна вдовица со бујни облини барфа млад издржлив г-дин спремен да ја пробуди страста во мене
Шифра-13142-Ако сакаш да почуствуваш до која граница една жена може да биде перверзна, прифати го предизвикот и побарај ме
Шифра-13141-Висока витка напалена ..сакам да почуствувам вистинско уживање, знам да бидам злобна и добра, нежна и груба- Вики 29г
Шифра-13140-Сексипилна бабичка 66 год, добро се држам сакам да запознаам помлад г-дин кој сака да проба со постара дама
Шифра-13139-Г-дин 55 год.бара да се јави Г-ѓа од 45 до 55 год, за сериозна врска
Шифра-13138-Девојка 29 год, бара искрен вработен дечко од кочани, штип или велес. Саонувам да водам љубов со непозната особа
Шифра-13137-Симпатичен дечко Актив , би сакал да запознае урбан софистициран дечко со кој би поминал незаборавни моменти
Шифра-13136-Александра симпатична помалку страмежлива , студентка би сакала да ми се јават искусни г-да кои знаат што сакаат
Шифра-13135-Брачен пар бара воајер, кој би присуствувал на нивните баханалии а по желба може и да се придружи
Шифра-13134-Дечко 28г од Скопје нуди интимни и апсолутни дискретни средби, исклучиво на понежниот пол...
Шифра-13133-Две цимерки Прилепчанка и Битолчанка, сакаат да пробаат тројка со машка особа без оглед на години
Шифра-13132-Не сум спремна за сериозна врска, но секогаш сум спремна за жешка авантура- Анета 25 гог
Шифра-13131-Ако посакуваш расна и ватрена Босанка...која има слободно време само до 17 часот...те очекувам...
Шифра-13130-Дозволи ми да бирам твоја тајна за момент да избегаме од монотонијата на секојдневниот брачен живот,барам сродна душа...
Шифра-13129-Ако сакаш да ги почустуваш моите нежни допири како нежно те масираат по целото твое тело,повели закажи термин..имам 24 г
Шифра-13128-Црвено вино,тивка музика, секси облека...ќе играм пред тебе,ти ќе ме гчедаш и ќе ме допираш и така ќе те доведам до врвот на задовоството
Шифра-13127-Згодна со убав надворешен изглед сака да и се јава типче кој ќе и покаже нешто ново и возбудливо
Шифра-13126-Первезна Кавадарчанка нуди жешки средби на во своето тајни гнездо на чисти и дискретни господа до 50 год
Шифра-13125-Има некој што се пали на лижење на анус...јас сум таа тшо лиже а ти тој што ужива...
Шифра-13124-Муслиманка сака да запознае Македонци за тајни секс средби.
Шифра-13123-Млад Геј бара истомисленици, баз разлика на години и националност
Шифра-13122-Добро ситуирана г-ца сака машки исклучиво за сексуални игри. Од Штип сум...
Шифра-13121-Млада со изразени облини бара двајца другари за секс во тројка...
Шифра-13120-25г.од Австралија бара особа за заеднички живот во Сиднеј.
Шифра-13119-Студентка од Куманово сака да се натпреварува во кревет.Победникот добива се...
Шифра-13118-Офицер Геј се палам на дечки, ако и тебе те пали машко тело да се најдеме,Борче- Валандово
Шифра-13117-Маја 26г. Од Гостивар бара особа која ќе ги задоволи нејзините сексуални желби..
Шифра-13116-Шармантна и осамена Девојка од Гевгелија бара г-да за сериозна врска и брак
Шифра-13115-Масерка 28год, нуди уживање...експерт сум за еротска масажа од Скопје
Шифра-13114-Албанка бара Македонци за забава и дружење, од Скопје сум...
Шифра-13113-Македонка од Тетово бара Муслимани за тајни секс средби.
Шифра-13112-Обожавам секаков вид на секс имам 26г, ако си истомисленик од Битола и Припел...
Шифра-13111-Ако си млад и љубител на постара “тетка” да уживаме заеднички...
Шифра-13110-Дама со обврски бара дечко со или без обврски за тајни секс средби.
Шифра-13109-Мажена сум но решена да изневерам, пиши ако сакаш 36г. плавуша.од Охрид сум
Шифра-13108-Студентка од Штип бара дечко до 45г од источна Македонија за луд провод...
Шифра-13107- Нина 21 г. неискусна во сексот бара исклучиво женет кој ќе подучи во сексот.
Шифра-13106-23г сака да запознае постари машки,со обврски за дружење и забава.Обожавам да пушам...
Шифра-13105-Мажена сака да запознае женети за повремени секс средби. Барам дискреција
Шифра-13104-Два другарки од Гостивар бараат дечко или дечки за незаборавни лудории...
Шифра-13103-Домаќинка 33г. ненаситна во сексот, дојди да уживаме во мојот дом...од Битола сум
Шифра-13102-Разведена бара некој кој знае што е добар секс, годините не се битни.На мој терен
Шифра-13101-Бојана од Германија сака да запознае Македонци за озбилна врска.
Шифра-13100-Згодна плавуша сака да запознае Муслимани за забава и дружење. Без оглед на години.
Шифра-13099-Г-ѓа 32 г. со обврски, сака да запознае особа за повремени средби. Ве молам за дискреција.
Шифра-13098-Нудам сензуална и еротска масажа во мојот дом, дискреција загарантирана.
Шифра-13097-Разведена- мераклика бара особа за уживање на нејзин терен. Години не битни.
Шифра-13096-Имам 21 год, неискусна и се палам на постари и искусни мажи
Шифра-13095-Девојка со големи гради, ако си љубител за пипање дојди помасирај ме...
Шифра-13094-Маре од Кавадарци сака да запознае дечки за секаков тип на дружење и уживање.
Шифра-13093-Aтрактивна 46 год, бара момци за незаборавни игри. Парична надокнада.
Шифра-13092-Добро ситуирана Г-ѓа,бара да и се јават машки особи за дружење во секој поглед..
Шифра-13091-Згодна студентка бара дечки до 45г. за секс лудории до бесвест..Предност источна Мк.
Шифра-13090-Млад брачен пар – 31 и 28год, бараат машка особа за незаборавен секс во тројка.
Шифра-13089-Млад Геј желен за дружба и секс бара истомисленици од Охрид
Шифра-13088-Обожавам анал, сакам орал, дојди да си пружиме незаборавно задоволство!
Шифра-13087-Многу сум желна за добар...Маж ми не ме задоволува...Небитни год и националност.
Шифра-13086-59г. “СТАРКА” со големи гради бара млади за анален и див секс, на мој терен
Шифра-13085-Г-ѓа со обврски бара дечко со обврски или без за тајни секс средби.
Шифра-13084-Ана 26г со бујни гради сака да запознае дечки за дружење и уживање.од Охрид сум...
Шифра-13083-Богатa “ТЕТКА” сака дечко за заедничко уживање.Богата надокнада...
Шифра-13082-Доста ми е од млади и неискусни момчиња сакам искусен, за луд секс.од Велес сум
Шифра-13081-Ако си љубител на големи гради и добра задница, дојди да уживаме заедно.Имам преку 100 кг
Шифра-13080-Мажена,бара женети мажи исклучиво за секс.Потполна дискреција.од Велес сум...
Шифра-13079-Обожавам орален и анален секс.Барам надарени истомисленици да ме задоволат.
Шифра-13078-Македонка од Канада бара момци за дружење,а можен е и брак.
Шифра-13077-Мажена 30 г сакам да го изневерува мажот.Сакаш да ми помогнеш?
Шифра-13076-Фризерка 40г,со бујни гради бара дечко за уживање во нејзин стан.
Шифра-13075-Разочарана сака г-дин кој ќе и внесе радост во животот и уживањето.Год. не битни.
Шифра-13074-23 год, сака да проба се,и нуди се,бара момци кои ке и ги остварат желбите.
Шифра-13073-Имам 19 год,сакам да пробам секаков вид на секс, обожавам орален секс,год не ми се важни
Шифра-13072-Разведена но сексуално незаситна бара јаки момци,без оглед на годините.
Шифра-13071-Муслиманка бара Албанци исклучиво за тајни средби и секс од Тетово и Гостивар
Шифра-13070-Г-ѓа 50 год, од Скопје.Години и националност небитни барам потентни машки особи.
Шифра-13069-Ситуирана Македонка со бујни гради сака да запознае Муслимани за секс лудувања.
Шифра-13068-Жешка Кумановка би се дружела исклучиво со машки од Куманово и Паланка, год и националност не битни
Шофра-13067-Две другарки сакаат да запознаат дечко/дечки за незаборавни секс лудории..
Шифра-13066-Мажена бара особа за повремени секс средби.Дискреција задолжителна.
Шифра-13065-Разведена Адвокатка бара машка особа за сериозна врска и брак...
Шифра-13064-Лезбејка сум и уживам во женското тело,ако уживаш и ти...
Шифра-13063-Г-ѓа,разочарана од бракот бара сродна душа без оглед на години.Барам дискреција.
Шифра-13062-Нудам големи гради и задник за масажа и за се друго.Заинтересиран?
Шифра-13061-Студентка по медицина сака да стане докторка за секс.Ако си искусен...
Шифра-13060-Мажот не знае да ме задоволи,барам некој што може да ме...Дојди и пробај...
Шифра-13059-Муслиманка бара Македонци за да го проба недозволеното...
Шифра-13058-Млад Геј бара истомисленик,без разлика на години и националност.
Шифра-13057-Интелектуалка сака да запознае г-дин до 45 год.За повремени средби.
Шифра-13056-Бизнисмен од Скопје сака да запознае г-ѓа или девојка за дружење и забава.
Шифра-13055-Наградувам добро за добар секс. Директорка 50 г, години небитни
Шифра-13054-Домаќинка бара дечки исклучиво за анален секс.Годините не се битни.
Шифра-13053-Мажена и разочарана бара женети или дечки за тајни секс средби.
Шифра-13052-Студентка со сопствен стан бара постари за сексуални игри.
Шифра-13051-Девојка 30 г разочарана во љубовта бара сродна душа за брак
Шифра-13050-Студентка со големи гради, голема љубителка на сексот.Ако и ти си љубител...
Шифра-13049-Имам 21 год, сакам да пробам секс со повозрасни мажи.
Шифра-13048-Докторка  Тања, обожавам да трошам време на млади момци. Слободна секогаш после 17часот...
Шифра-13047-25 годишна Македонка од Тетово, барам муслимани за тајни секс средби, годините не се битни...
Шифра-13046-Масерка со големо искуство нуди врвно уживање(масажа и секс) на машки особи- Тамара
Шифра-13045-Крајно сум разочарана од љубовта, барам некој романтичен со кој ќе поминувам незаборавни мигови. Симона
Шифра-13044-Нудам деловна придружба, имам 23години...имам искуство во оваа работа
Шифра-13043-Razvedena sum ,stambeno i materijano sum obezbedena.Sakam da se druzam so vozrasen i stabilen gospodin
Шифра-13042-Не сум порно- звезда, но сакам да се снимам и сликам додека имам секс- игри. Гоца од Скопје
Шифра-13041-Potenten I idrzliv vo seksot nudam nezaboravni momenti vo krevet na zenski osobi bez ogled na god I mesto…
Шифра-13040-Барам машка особа која ќе сака да се дружиме во слободно време исклучиво за секс(без обврски)...
Шифра-13039-Baram postari tetki do za druzenje na vas teren diskrecija zagarantirana.Samo na ozbilni odgovaram...
Шифра-13038-Брачен пар од Капрош, бара машка особа за еротски и сексуални игри, услов строга дискреција!
Шифра-13037-Mazena I razocarana baram zeneti ili decki za tajni seks sredbi na moj teren…Bile od skopje…
Шифра-13036-Nudam intimni druzenja za gospogji vo zreli godini, diskrecijata e zagarantirana, higienata na visoko nivo, 31 god
Шифра-13035-Ne se stramam da kazam deka uzivam vo seksot so mazi, ako i ti uzivas vo maskoto telo,mozeme da se druzime. Zoki- Skopje
Шифра-13034-Se vikam Natalija imam 29g.bi sakala da zapoznaam decko za druzenje I zabava,slobodna sum,ako ti se dopagam kontaktiraj me.
Шифра-13033-Муслиманка од Швајцарија- Лозана, би сакала да запознаам Муслиман за брак
Шифра-13032-Ohriganka od 35g mazena- baram maski lica od 30 do 50g za provod I avantura
Шифра-13031-Maz vo seriozni godini razveden, saka da zapoznae zenska osoba za seriozna vrska, samo seriozni ponudi
Шифра-13030-Од мал град сум, не би можела слободно да уживам, сега ми е шанса! На студии сум во Скопје...
Шифра-13029-Drugarka sme avanturisticki nastroeni ako si ti istomislenik ili drugari da se najdeme I luduvame vo sekakov pogled
Шифра-13028-Млад Брачен пар, неискусен, сака да биде присутен, додека повозрасен пар води љубов. Ако сакате да бидете гледани јавете се
Шифра-13027-Со обврски сум, но секогаш слободен преку ден- барам жени без оглед на години и националност за авантура
Шифра-13026-Muslimanka sum no po priroda sakam mnogu da istrazuvam a posebno vo seksot, baram nekoj da mi se pridruzi,bez razlika na godini i veroispovest
Шифра-13025-Sakam div i grub seks, baram nekoj da me zadovoli. God i nacionalnosta ne mi se vazni…
Шифра-13024-Samo za aktivni mazi visoki i so nad 16cm cisti i zdravi za super decko so mesto za druzba
Шифра-13023-Ако посакуваш расна и ватрена Босанка...која има слободно време само до 17 часот...те очекувам...
Шифра-13022-Dance od Gostivar sum baram ljubitel na zensko vlazno p… I na tesno g…,samo da se najdeme vo Gostivar,moze I vo Tetovo
Шифра-13021-Искусна и среќно разведена барам машки без оглед на год за да ја задоволам потреба за секс...
Шифра-13020-Албанка од Куманово, сакам да запознае дечко за дружење или сериозна врска..
Шифра-13019-Адвокатка 33 год од Велес...барам сериозен дечко за сериозна врска и брак
Шифра-13018-Искусна масерка од Тетово нуди еротска масажа и повеќе од тоа, на мој терен
Шифра-13017-Sakam da zapoznaam nenasitni devojki so sopstven stan za seks….
Шифра-13016-Барам слободен господин,имам 36 год,имам работа ми треба стабилна личност
Шифра-13015-Девојка со ВСС 28г вработена би запознала г-дин за сериозна врска...од К.Паланка сум
Шифра-13014-Барам машки нимфоман, пошто долго време немав  секс, сега морам да надокнадам. Тања 27  Струмица
Шифра-13013-Neodamna raskinav, edna dolga vrska, zatoa se cuvstvuvam osamena. Dokolku ima nekoja licnost da me osvezi ke me vrati vo zivot.
Шифра-13012-Г-ѓа сум со обврски, но желна за внимание и секс...одговарам на сериозни особи
Шифра-13011-Немам предрасуди за ништо, страшно многу ме привлекуваат Муслимани, знаат да почитуваат жена
Шифра-13010-Ако си добро воспитан, мирен и знаеш да сакаш, те чека скромна девојка. Можен брак. Снеже
Шифра-13009-Decko 28 godisen od Veles, simpaticen sum  baram devojka do 50g za druzenje i intimni sredbi  
Шифра-13008-Sakam se sto sakaat mladite a najmnogu ludi zurki kaj mene doma do sabajle
Шифра-13007-Baram postari tetki do za druzenje na vas teren diskrecija zagarantirana.Samo na ozbilni odgovaram
Шифра-13006-Nudam sex za devojki do 30 god. imam golem kur od 20cm,koja saka da vidi sto e vistinski sex neka mi pise
Шифра-13005-Во секое време сум спремна за авантура, сакам да го направам животот занимлив и возбудлив
Шифра-13004-Дечко 28г од Тетово би сакал да запознаам женска особа да дружење или забава
Шифра-13003-Se vikam Nadica, vo brak sum no sekogas sama ako sakas da mi pravis drustvo, dobro bi ti vozvratila
Шифра-13002-Мими и Кате од Капиштец- бараме заинтерсирани дечки за да експериментираме во сексот
Шифра-13001-Сакам да се дружам со машки кои можат да платат, привлечна г-ѓа 45 години од Скопје ве чекам!!!
Шифра-13000-Разведена сум и осамена барам особа за сериозна врска без обврски
Шифра-12999-Ziveam so roditelite vo Svedska- se vikam Ivana i baram decko makedonec za zaednicki zivot vo Malme
Шифра-12998-Барам љубител на анален секс. Ако си изджлив ти гарантирам лудо уживање. Маја од Скопје...
Шифра-12997-Se vikam Meri, studentka sum od Ohrid, bi sakala da se zabavuvam so decko vo osamenite noki
Шифра-12996-Nimfomanka sum zatoa baram jak decko so obvrski ili bez,za tajni sredbi,molam za diskrecija,ako mi garantiras da uzivame-Vesna
Шифра-12995-Slobodna devojka sum so liberalni svakanja vo zivotot, sakam seks na stolce, na masa, na terasa obozavam oral bi probala I anal!!!
Шифра-12994-Сериозна, разведена 40 год. од Скопје, бара сериозен, слободен господин до 55 год. за сериозна врска
Шифра-12993-Silvana 35g.mazena baram osvezuvanje vo krevetot, samo a si maski sto znаat sto e iskusna zena za zaednicko uzivanje
Шифра-12992-Za site osameni zenski bez ogled na godinite mozi slobodno da pisite na simpaticen decko od Valandovо
Шифра-12991-Aleksandra od Sidnej Avstralija,bi sakala da se dopisuvam so Makedonec ako si odgovarame,ke dojdes kaj mene
Шифра-12990-Атрактивна Масерка со искуство нуди секаков тип на масажа...може и секс по ваша желба
Шифра-12989-47-годишен маж од внатрешноста, досега неженет, вработен, антиалкохоличар, бара слободна жена, без обврски за сериозна врска.
Шифра-12988-Студентка од Тетово во Скопје, барам машки за повремени интимни средби во мојот стан
Шифра-12987-Разведена и атрактивна би лудувала со господа без оглед на националсноста...имам стан
Шифра-12986-Габи од Гостивар сум барам исклучиво Албанци од Гостивар, Тетово, Кичево за тајни секс средби
Шифра-12985-Devojka od skopje vrabotena sum baram seriozen decko za brak…se vikam Daniela…
Шифра-12984-Битолчанка во брак, сака да запознае г-да год неважни за повремени средби
Шифра-12983-Imam 25g,po priroda sum mirna tivka,sakam muzika priroda i druzenje.Baran iskren i fin decko,za vrska
Шифра-12982-Me privlekuvaat maldi i potenti momci ako moite god ne ti precat, pobaraj me sledi bogata nadoknada Ivanka 49g
Шифра-12981-Goran 32 god nudi masaza i zabava za postari tetki do 45 god,kako i za bracni parovi vo vas teren
Шифра-12980-Македонка од Швацарија- Цирих бара Македонец за сериозна врска. Анета
Шифра-12979-Млада Охриѓанка сака да запознае момци или господа, кои ќе ја задоволат нејзината потреба за секс, во нејзиниот дом...строга дискреција!!
Шифра-12978-Вдовица 52години, со сопствен стан, бара издржливи момци, може и двајца. Следува награда, строга дискреција...
Шифра-12977-Gospodin od Skopje (40) bi sponzoriral studentki, devojki ili dami. Pozelno e da se so stan vo Skopje.
Шифра-12976-Има ли некој што знае што е љубов???Ако постои таква особа нека ме побара, чекам нестрпливо!!!
Шифра-12975-Ирена 33 години, мажена бара женети мажи исклучиво за секс. Максимална дискреција!!
Шифра-12974-Ние сме другарки од внатрешноста, со сопствен стан во Скопје, сакаме да се дружиме со двајца другари
Шифра-12973- Doktorka sum so ogromni gradi, obozavam analen seks so pomladi ljubiteli na anal i iskusna zena
Шифра-12972-Сериозен дечко бара сериозна женска особа исклучиво за сериозна врска и брак, по можност од Источна МК
Шифра-12971-Постара и цицлеста дама 63год. бара млади да ги обучи во сексот.
Шифра-12970-Разочарана од бракот бара сродна душа без оглед на години. Предност од Источна МКД
Шифра-12969-Сакам да бидам употребувана и користена во сексот да ме третират како курва да ме манипулираат да ме измачувааат. Кристина 
Шифра-12968-Муслиманка од Тетово бара Mуслиман за да проба забранети работи во сексот
Шифра-12967-Разведена без обврски сака да запознае дечко за груб и первезен секс
Шифра-12966-Македонка од Гостивар плавуша со бујни гради, бара Муслимани за секс.
Шифра-12965-Имам 33 год. и за прв пат осетив потреба да бидам нечија женичка што ќе се грижи за домот  и семејството ако и ти си љубител на нормален живот
Шифра-12964-30г. искрена сака да запознае г-дин до 50г. за сериозна врска
Шифра-12963-Професионална Масерка нуди секаков тип на масажа:Сакаш уживање?Дојди...
Шифра-12962-Сакам да пробам сешто во сексот.И можам да понудам се.22 год,Плавуша!
Шифра-12961-Имам стан, куќа, кола, бизнис, но ми недостига Љубов.33г. Елена!
Шифра-12960-Страмежлива и неискусна бара искусен дечко или г-дин за да ја научи се
Шифра-12959-Девојка со огромни гради од внатрешноста со стан во Скопје бара особа за секс
Шифра-12958-Згодна млада пензионерка, време имам на претек и место каде би можеле да уживаме, побарај ме ако не знаеш што да правиш со себе. 
Шифра-12957-Симпатичен дечко Геј сака да запознае дечко или г-дин за дружење
Шифра-12956-Студентка сака да проба забранет секс со женети мажи.Нудам дискреција од Битола,Прилеп,Струга и Ресен
Шифра-12955-Осамена домаќинка бара особа за уживање и секс.Барам дискреција.
Шифра-12954-Македонка од Германија бара дечко за сериозна врска.
Шифра-12953-Симпатичен дечко сака да запознае машки за забава и дружење
Шифра-12952-Плавуша 23г,со бујни гради сака да запознае Муслимани за тајни секс средби.
Шифра-12951-Ако ти пукнал филxанот ако смотијата те убива, побарај ме јас сум онаа што најдобро ке те разбере, истото чуство и јас го имам.
Шифра-12950-Професорка сум, имам 50 год. и ти стојам на располагање ако сакаш да научиш се за сексот. Побарај ме!!!
Шифра-12949-Имам 22г луда сум по добар провод би запознала дечко или другари...за секс без табуа...
Шифра-12948- Барам искрен Македонец за брак и живот во Шведска
Шифра-12947- Од внатрешноста сум вработена во Скопје сакам да запознаам мирен дечко за брак
Шифра-12946- Имам 23г сензуална, ватрена сум имам бујни гради...обожавам орален секс
Шифра-12945- Разведена во позрели години...сакам млади момци за дружење, нудам искуство
Шифра-12944- Albanec gazda na kafic baram Gej za neznosti I uzivanje…jas sum I aktiv I pasiv
Шифра-12943- Дозволи ми да бирам твоја тајна за момент да избегаме од монотонијата на секојдневниот брачен живот,барам сродна душа..
Шифра-12942- Imam dobro telo i zelba za dobar seks,ako si vistinski maz i ako znaes da uzivas vo krevetot i jas bi ti gi pokazala site moi kvaliteti
Шифра-12941- Baram postari gospogi za diskretni intimni sredbi i dupenje do besvest prednost situirani mazeni so mesto za sredbi za dupenje
Шифра-12940- Обожавам забава и дружење...би сакала да запознаам машко до 45 год за забранети работи
Шифра-12939- Шарматна Фризерка бара машко без оглед на години заинтересиран за первезен секс, во мојот дом или салон
Шифра-12938- Vrabotena vo Skopje baram da zapoznaam maska osoba za druzenje ako ni e ubavo mozno e I brak, Kate 30g-Kumanovo
Шифра-12937- Нудам забава на добро ситуирани г-да во мојот стан...Матеја 21год...
Шифра-12936- Ивана 27 години, слободна девојка од Битола бара искрен и добар г-дин од 30-40 години за сериозна врска
Шифра-12935- Osamena sum razocarana,ako ima nekoj da me osvezi ke mu bidam blagodarna
Шифра-12934-Студентка и голема авантуристка, бара господа без табуа кои ке уживаат во моето младо и нежно тело...
Шифра-12933-Многу сакам да живеам во село, да си чуваме животинчиња и се да си работиме заедно, ако имас повише од 40год, а не си женет, побарај ме
Шифра-12932-Немам предрасуди за ништо, страшно многу ме привлекуваат Муслимани, знаат да почитуваат жена, знаат се што е добро, побарај ме те чекам..
Шифра-12931-Млада со големи гради бара дечки за дружење и забава
Шифра-12930-Ана 32 години, образована со добра кариера. Секси изглед. Барам некој кој ќе ја разбере мојата потреба за секс...
Шифра-12929-Со маж ми сакаме некој да не слика додека имаме секс, имаме се комплет опрема, уживатели на садо мазо сме
Шифра-12928-Сиромашна и без работа но многу убава и весела, ја сакам љубовта и смеата, ако можеш да ме прифатиш ваква ќе те направам најсреќен човек. Имам 28 год
Шифра-12927-Кумановка добро ситуирана бара момци кои ке ја задоволат нејзината потреба за секс, следува добра награда побарај ме!!!
Шифра-12926-Постара госпога богата и несебична, сака додека е жива да ужива во богатството со помлад господин што ќе знае да го цени тоа 
Шифра-12925-Сакам да ме побара господин што му треба пријателка за дружење, а не пријателка за секс.
Шифра-12924-Дечко 21година со голем алат бара постара дама за орален и анален секс...
Шифра-12923-Студентка сака да запознае дечки за секаков тип на дружење и уживање
Шифра-12922-Г-ѓа со обврски бара дечко со обврски или без за тајни секс средби.
Шифра-12921-Нудам сензуална и еротска масажа во мојот дом.Дискреција загарантирана- од Скопје сум...
Шифра-12920-Вдовица 52 год, со сопствена куќа бара издржливи момци може и двајца. Следува и награда строга дискреција..
Шифра-12919-Живеам во Америка.Дојдена сум во Македонија и би запознала дечки за дружење, а може и брак..
Шифра-12918-Симпатичен и нежен геј дечко сака да запознае друг дечко или господин за заедничко дружење...
Шифра-12917- Ми треба издржлив и потентен маж кој може долго грубо и ненаситно да ужива во сите пози
Шифра-12916- Разведена, без обврски но скромна, сака да запознае слободен маж за сериозна врска.
Шифра-12915- Би сакала да се дружам со млади до 30години додека мојот сопруг е отсутен
Шифра-12914-Масерка сум и барам машко кој повремено ќе ми возвраќа со масажа и ќе ме опушти
Шифра-12913- Мартин, разведен, со свој приватен бизнис и куќа бара дами без разлика на години за отворена врска
Шифра-12912- Во брак сум но осамена поради честите патувања на сопругот, барам машки за авантура
Шифра-12911- Se vikam Dani,mazena sum no maz mi nikako da ja zadovoli mojata zelba za seks, baram osoba koja ke se obide da go napravi toa...
Шифра-12910- Во брак сум, сопственик сум на градежна фирма би спонзорирал студентки од внатрешноста
Шифра-12909-Муслиманка сум но со модерни сваќања во животот. А сексот го обожавам, ако и ти си таков побарај ме!!! Лејла 31год
Шифра-12908-35г. Искрена, вработена сакам да запознае г-дин до 50г. за сериозна врска
Шифра-12907-Имам богато сексуално искуство, ако си од оние што сакаат да учат слободно побарај ме.Возраст и националност не се битни.
Шифра-12906-Сексот во природа е мој предизвик, ако и ти уживаш во секс на необични места пиши ми.
Шифра-12905-Млад Брачен пар, неискусен, сака да биде присутен, додека повозрасен пар води љубов. Ако сакате да бидете гледани јавете се
Шифра-12904-Сакам да ти позирам гола, ако имаш убава камера, побарај ме ќе имаш што да снимаш.
Шифра-12903-Беспрекорно уредна, добро одржана повозрасна дама си бара млади момци што сакаат да пробаат во тројка.
Шифра-12902-Страмежлива и неискусна бара искусен дечко или г-дин за да ја научи се
Шифра-12901-Крајно сум разочарана од љубовта , барам некој романтичен со кој ќе поминувам незаборавн мигови!!
Шифра-12900-Мери, уживателка на анален и орален секс, бара момци кои ќе сакаат да ја исполнат нејзината желба ве чекам !!!
Шифра-12899-Шармантна девојка 29год,сака да запознае дечко до 45 год за сериозна врска
Шифра-12898-Разведена би запознала љубители на секс без граници и големи гради
Шифра-12897-Ако немаш отпор спрема перверзноста, а си срамежлив јас сум тука ќе уживаш со мене.
Шифра-12896-Во постарите е квалитетот а јас имам и квантитет душо обемот на гради ми е 104 см, ми требаш малку да ги придржиш навистина тежат
Шифра-12895-Дечко 36 години би запознал девојка за озбилна врска..
Шифра-12894-Обожавам добар секс.Маж ми не ме задоволува.Небитни год и националност
Шифра-12893-Имам 40 години и преубаво изгледам, а сепак сум осамена, ако имаш сличен проблем побарај ме заедно ќе бидеме посреќни..
Шифра-12892-Албанка, млада, интелектуалка, крајно уредна и педантна, сака да проба со македонец, пожелно помлад до 35години…дискретен
Шифра-12891-Млад геј,желен за дружба и секс бара истомисленици.
Шифра-12890-Г-ѓа со обврски бара дечко со обврски или без за тајни секс средби
Шифра-12889-Беспрекорно уредна, добро одржана повозрасна дама си бара млади момци што сакаат да пробаат во тројка.
Шифра-12888-Убава студентка сака дечки да и покажат што е уживање
Шифра-12887-Разведена би сакала да сподели секс искуство со г-да или дечки на мој терен, Даниела
Шифра-12886- Албанка, млада, интелектуалка, крајно уредна и педантна, сака да проба со Македонец, пожелно помлад до 35години…Дискретен
Шифра-12885-Девојка добро ситуирана бара дечки за серизона врска по можност и брак
Шифра-12884-Среќно разведена директорка, бара млади пастуви за секс и за придружба, богата надокнада...
Шифра-12883- Млада девојка бара исклучиво муслимани за дружење во нејзиниот дом- имам 22 години
Шифра-12882- Vojo 44god. skopje ozenet Diskretno i opusteno bi se druzel i zabavuval so dami do 50god. uslov-diskrecija i higiena
Шифра-12881- Материјално и стабено сум обезбедена, ми треба некој со кого би уживала во животот
Шифра-12880- Gabi vo Viena ziveam I rabotam imam 31g bi zapoznala decko isklucivo za seriozna vrska I brak
Шифра-12879- Слободна Девојка сум, бара дечко за секс авантура, услов Хигиена!!!
Шифра-12878- zdr obozavam starki od 40 do 50 god so ubavi i golemi cicki isklucivo makedonki- imam 20 godni Nikola
Шифра-12877- Бараме кандидат за тројка, цимерки сме и сами во стан
Шифра-12876- baram tip za povremeni sredbi , so poveke strast zosto jas sum otvorena i bez tabua…so obvrski sum
Шифра-12875- Ако ја обожаваш позата 69, побарај ме- Стефи
Шифра-12874- Би сакал да мки се јави сериозна девојка за сериозна врска и брак- Тоше Делчево
Шифра-12873- Забавна со широки сваќања...не сакам да живеам 100 години...сакам сега, и сакам се
Шифра-12872- Девојка 20г барам дечко до 35 години за забава
Шифра-12871- Bi uzivala I zabavuvala so decko ili gospodin sto obozava gollemi gradi kako moite…Gabriela – Tetovo
Шифра-12870- Nevena 55 godini,baram decko koj e dobar gospodar,ke pravam se sto ke mi kazes i ponizno ke te slusam…
Шифра-12869- Мажена сум но мојот секс потенцијал не е искористен,барам мачка особа што ќе ми покаже што се може еден вистински маж..
Шифра-12868- Osamena i razvedena sum baram decko ili g-din koj e spremen da odgovori na moite pervezni potrebi vo seksot
Шифра-12867- Флерт и секс...тоа го сакам од тебе, друго не ме интересира, ако си за побарај ме!
Шифра-12866- Битолчанка со големи гради и трвда задница нуди интимни средби во сопствен стан
Шифра-12865- Доколку си без предрасуди и сакаш да поседуваш бисексуалка побарај ме јас сум Искра од Скопје.
Шифра-12864- Скромен дечко од Припел сум, би сакал да запознаам девојка до 30 год за дружење и врска
Шифра-12863- Ако немаш отпор спрема перверзноста, а си срамежлив јас сум тука ќе уживаш со мене
Шифра-12862-Ако си мераклија на млада девојка со големи гради повели на незаборавни моменти кај мене кога родителите не ми се дома
Шифра-12861- Jas sum od Stip a moze da me pobaraat momci od cela mk za povremeni sredbi odgovaram na site sms
Шифра-12860- Сакам да ти позирам гола, ако имаш убава камера, побарај ме ќе имаш што да снимаш.
Шифра-12859-Смачено ми е од градскиот метеж, барам сериозен дечко до 40години, од провинција или село за серизона врска или брак...
Шифра-12858-Разочарана госпоѓа 35години бара исклучиво сериозен господин, за повремени тајни средби...
Шифра-12857-Згоден бизнисмен со сопствен капитал бара мирна и повлечена девојка за заеднички соживот
Шифра-12856-Doagam od Keln baram zabaven decko za vrska, po moznost da me poseti vo Germanija
Шифра-12855- Постара г-ѓа но сочувана и уште атрактивна, барам млади момци за масажа на мој терен и обожавам орал. Магдалена...
Шифра-12854- Mlad i neiskusen decko bara iskusna devojka ili gospogja vo uloga na nastavnicka po sex
Шифра-12853-Развeдена добро ситуирана -барам момци кои ке ја задоволат мојата потреба за секс, следува награда
Шифра-12852- Дечко 21година со голем алат бара постара дама за орален и анален секс
Шифра-12851-Studentka sum i imam dovolno slobodno vreme za zabava se sto mi treba e dobro masko drustvo-Sashka
Шифра-12850- Ана 32 години, образована со добра кариера. Секси изглед. Барам некој кој ќе ја разбере мојата потреба за секс...
Шифра-12849- Сиромашна и без работа но многу убава и весела, ја сакам љубовта и смеата, ако можеш да ме прифатиш ваква ќе те направам најсреќен човек.
Шифра-12848-Возрасна сум 61г, но годините не ми ја намалуваат желбата за перверзен секс, а спремна сум и за надокнада...
Шифра-12847-Јас сум Соња 29 години, озбилна,карактерна, внимателна, толерантна и голема домаќинка. Барам исклучително озбилен и ситуиран г-дин за брак
Шифра-12846-Se razvedov od maz mi,ostanav so golema zelba za spodeluvanje na strastite vo krevetot,baram zainteresiran decko
Шифра-12845-Згодна 26 год. девојка издржлива во сексот,бара издржлив маж за заедничко дружење..
Шифра-12844- Крајно сум разочарана од љубовта , барам некој романтичен со кој ќе поминувам незаборавн мигови!
Шифра-12843-Две другарки од Тетово, авантуристички расположени бараат момци за исцрнувачки ноќи на наш терен
Шифра-12842-Млада згодна плавуша сака да запознае господин за повремени дружења. Предност женети
Шифра-12841-Изневерена сум од мажот! Сакам да му вратам со иста мера!Барам кандидати
Шифра-12840- Сексот во природа е мој предизвик, ако и ти уживаш во секс на необични места пиши ми
Шифра-12839-Млад Брачен пар, неискусен, сака да биде присутен, додека повозрасен пар води љубов. Ако сакате да бидете гледани јавете се
Шифра-12838-Масирам старки, жени, девојки, студентки год не битно...имам 23г од Скопје сум, ве очекувам
Шифра-12837-Албанка сака да проба нешто незаборавно надвор од бракот, националноста не е важна
Шифра-12836-Prijaten gospodin e zainteresiran za zenski od skopje.Odgovaram na sekoja sms
Шифра-12835-Медицинска сестра,во брак сум, барам особа за забава и освета на мојот маж...услов хигиена и дискреција
Шифра-12834-Македонка од Скопје, бара Муслимани за тајни секс средби, години не се битни.
Шифра-12833-Ако имаш желба да поседуваш искусна жена и секс без граници и табуа побарај ме...Маре 45г
Шифра-12832-Разочарана слободна г-ца вработена бара господин за сериозни дружења а можно е и нешто повеќе. Лиде од Скопје
Шифра-12831-Брачен пар од Скопје, расположени да запознаат машко кој ќе им се придружи во убавите мигови!
Шифра-12830-Барам маж за брак до 47 години. Јас сум Сара 35-искрена, поштена, девојка од село сум
Шифра-12829-Млад дечко со голем алат задоволува брачни парови и поединки/ци за живо џабе.
Шифра-12828-Многу сум заинтересирана за секс со жена. Не ме интересираат мажи (еден дома го имам мажот ми). Имам 34 години
Шифра-12827-Bi zapoznal devojka za druzenje a moze i za nesto poveке od toa cekam ponuda..Vlatko od Prilep
Шифра-12826-Среќно разведена директорка, бара млади пастуви за секс и за придружба, богата надокнада...
Шифра-12825-ЗРЕЛА И СТРАСТВЕНА,РАЗВЕДЕНА БЕЗ ОБВРСКИ,БАРАМ Г-ДИН КОЈ ЌЕ МЕ ОДВЕДЕ ВО НОВА АВАНТУРА.НЕ СЕ БИТНИ НИ ГОДИНИ НИ НАЦИОНАЛНОСТ
Шифра-12824-РАЗВЕДЕНА БИЗНИСМЕНКА,САКА ВО СВОЕТО СЛОБОДНО ВРЕМЕ ДА СЕ ОПУШТИ,РЕЛАКСИРА..ПОКРАЈ НЕЖЕН,ВНИМАТЕЛЕН ЉУБОВНИК – САЊА 41г
Шифра-12823-ЛИБЕРАЛНА ДЕВОЈКА,КОЈА ЧЕСТО ПАТУВА,БАРА Г-ДА ИСКЛУЧИВО ЗА АВАНТУРА,ОД БИЛО КОЈ ГРАД ВО МАКЕДОНИЈА.ЗА ДРУЖЕЊЕ,ЗАБАВА,ИНТИМНОСТИ
Шифра-12822-БАРАМ Г-ДА ЗА НОВИ ИСКУСТВА,УБАВИ МОМЕНТИ,СТРАСНА ЕРОТИКА СО МНОГУ ДОПИРИ..И УШТЕ МНОГУ ПОВЕЌЕ.ЈАНА 25г
Шифра-12821-АВАНТУРИСТКА САКА ДОБАР ПРОВОД,ЗАБАВА БЕЗ ГРАНИЦИ..СИТЕ ЗАИНТЕРЕСИРАНИ ОД БИЛО КАДЕ И ОД БИЛО КОЈА ВОЗРАСТ НЕКА МЕ ПОБАРААТ - БИБИ 28
Шифра-12820-СИМПАТИЧНА СУМ,ИСКУСНА,ВО ПОТРАГА ПО АВАНТУРИ...ПОДГОТВЕНА СУМ НА СЕ,ТИ ТРЕБА САМО ДА МЕ ПОБАРАШ И ДА ИМАШ ЦЕЛОСНА КОНТРОЛА НАД ЖЕЛБИТЕ НА ЕДНА ЖЕНА...
Шифра-12819-СОВРШЕНА КОМБИНАЦИЈА ОД НЕЖНОСТ И СТРАСТ.ЗАДОВОЛСТВА БЕЗ ГРАНИЦИ ОД ЕДНА МЛАДА,СЛАТКА,НЕЖНА, РУСОКОСА ДЕВОЈКА СО ВОЛШЕБНИ ЕРОТСКИ ВЕШТИНИ
Шифра-12818-МОИТЕ СЕ НА РАБОТА ВО СТРАНСТВО,ПА ЧЕСТО СУМ ОСАМЕНА.АКО НЕ ТИ ПРЕЧИ ШТО СУМ БОСАНКА,ЈАВИ СЕ
Шифра-12817-ДЕВОЈКА ОД ВНАТРЕШНОСТА 22 ГОДИШНА БИ САКАЛА ДА ОСТВАРИ НЕЗАБОРАВНИ СЕКСУАЛНИ ИСКУСТВА СО ПОВОЗРАСНИ Г-ДА ОД БИЛО КАДЕ ОД МАКЕДОНИЈА
Шифра-12816-НЕИСКУСНА ПЛАВУША,20 ГОД. САКА ДА ЗАПОЗНАЕ Г-ДИН КОЈ ЌЕ И ОТКРИЕ НОВИ ХОРИЗОНТИ ВО ЉУБОВТА – АНГЕЛА
Шифра-12815-ВИОЛЕТА,ПЕНЗИОНЕРКА 59 ГОД.ОДЛИЧНО СИТУИРАНА,БАРА МЛАДИ МОМЦИ ЗА ПОВРЕМЕНИ ИНТИМНИ СРЕДБИ.МОМЦИ,ВЕ ОЧЕКУВАМ,СЛЕДУВА ИЗНЕНАДУВАЊЕ
Шифра-12814-АЛЕКСАНДРА,САМОСТАЛНА,НЕЗАВИСНА,ФИНАНСИСКИ И СТАНБЕНО ОСИГУРАНА,БИ ЗАПОЗНАЛА Г-ДА ЗА ПОВРЕМЕНО ДРУЖЕЊЕ.ОД КАДЕ И ДА СИ,ПОБАРАЈ МЕ
Шифра-12813-ИМАМ 24 ГОД. САКАМ ЕРОТИКА,ШЕТАЊЕ,ДОБРА ЗАБАВА...ОМИЛЕНА ПОЗА МИ Е ОД ПОЗАДИ,ДА ПОЧУСТВУВАМ ЖЕШКО МАШКО ТЕЛО
Шифра-12812-АНЕТА 27 ГОД. СО ГОЛЕМИ ГРАДИ,ЈАКА ЗАДНИЦА,САКА ДА ИСТРАЖУВА ГОЛИ МАШКИ ТЕЛА...СЛОБОДНА СУМ,ПА МОЖЕМЕ ВЕДНАШ ВО АКЦИЈА
Шифра-12811-СИМПАТИЧНА МЛАДА Г-ЃА БАРА Г-ДИН КОЈ ЌЕ СЕ ПРЕПУШТИ НА НЕЈЗИНИТЕ РАЦЕ И УСНИ,ЌЕ СЕ ОПУШТИ И ЌЕ УЖИВА ВО ОРАЛОТ ШТО ЌЕ МУ ГО ПРУЖИ...
Шифра-12810-ЈАС СУМ АВАНТУРИСТКА,ВРАБОТЕНА,ЧЕСТО ПАТУВАМ ПА САКАМ ДА ЗАПОЗНАВАМ НОВИ ЛИЧНОСТИ НА МОИТЕ ПАТУВАЊА.АКО СИ ЗА ЗАБАВА,ОД КАДЕ И ДА СИ,ПОБАРАЈ МЕ
Шифра-12809-СТУДЕНТКА ОД ГЕВГЕЛИЈА,МОМЕНТАЛНО ЖИВЕЕ ВО СКОПЈЕ,БИ САКАЛА ДА ЗАПОЗНАЕ НЕЖЕН,ВНИМАТЕЛЕН ЉУБОВНИК,ПО МОЖНОСТ ПОСТАР И ПОИСКУСЕН
Шифра-12808-ГАЗДАРИЦА НА КАФИЧ,НАИЗГЛЕД ПОВЛЕЧЕНА,НО ВО СЕКСОТ ДИВА И СТРАСНА НИНФОМАНКА,САКАМ ДА МЕ ОБРАБОТИШ НА КУЈНСКА МАСА
Шифра-12807-imam 21 godina i nedovolno iskustvo vo krevetot,baram zainteresirana osoba za obuka-davam i nadoknada
Шифра-12806-Јас и мојата најверна другарка сме малку екстремни во своите желби. Сакаме групен секс со постари г-да.Кој е заинтересиран нека се јави
Шифра-12805-Имам 26 години, убави манири и добра душа, вредна, никогаш мажена и без деца-барам нормален млад човек за животен сопатник
Шифра-12804-Devojka koja saka da zaraboti pari za edna vecer-diskrecija na najvisoko nivo jas sum Nikola 25 g
Шифра-12803-Осаменa, разведена,со бујни гради сака да запознае дечко или господин за интимни средби.
Шифра-12802-Млада, згодна желна за секаков вид на секс (орал, анал) барам страствен љубовник за да ме задоволи
Шифра-12801-Mazite mislat deka nemam dovolno iskustvo vo seksot zatoa sto imam 23g baram decko za da go dokazam sprotivnoto
Шифра-12800-Nudam sex za devojki do 30 god. imam golem kur od 20cm,koja saka da vidi sto e vistinski sex neka mi pise
Шифра-12799-Господин со обврски би сакал да запознае г-ѓа или г-ца за повремени средби. Горан
Шифра-12798-Муслиманка сум но со модерни сваќања за животот, а сексот го обожавам.Ако и ти си таков побарај ме!
Шифра-12797-Тања 50 години докторка бара момци од 20-40 год. за анален секс. Ако ме задоволиш богато ке те наградам
Шифра-12796-Bi sakal da zapoznaam devojka do 30 godini od vnatresnosta za seriozna vrska i brak- Igor
Шифра-12795-Ненаситна млада нимфоманка,бара издржливо ненаситни мажи.
Шифра-12794-Згодна плавуша сака да запознае муслимани за забава и дружење. Без оглед на години.
Шифра-12793-Мажена 29 год.често незадоволена и сама, бара машки особи за разбивање на секојдневната монотонија
Шифра-12792-Мислам на секс и сакам 24 часа на ден, ако си истомисленик дојди да се натпреваруваме.
Шифра-12791-Интелектуалка сака да запознае г-дин до 45 год. За повремени средби.
Шифра-12790-Млада бизнисменка бара прудружник за своите патувања низ Македонија и странство. Се на моја сметка...
Шифра-12789-Доста ми е од млади и неискусни момчиња сакам искусен, за луд секс.
Шифра-12788-Убава, згодна, млада бара г-дин што ќе ја остави без зборови и здив.
Шифра-12787-Атрактивна дама сака млади кои не се плашат да пробаат се!
Шифра-12786-Мажена македонка сака да проба со муслимани, но моли за строга дискреција.
Шифра-12785-Сакам да ми се јават неуморни мажи, желни за секс,заедно да лудуваме
Шифра-12784-Студентка по медицина сака да стане докторка за секс. Ако си искусен...
Шифра-12783-Ема, Куманово, 29 години, жедна за вистински секс, обожавам орален секс! Барам мажи спремни за авантура..
Шифра-12782-Здраво, јас сум Кристина, отворена и слободна студентка, омилена во друштво, посебно машко! Ти гарантирам незаборавна забава!
Шифра-12781-Без оглед на годините имам доволно искуство, а ако не веруваш јави се, ќе ти докажам.
Шифра-12780-јас сум Бети, имам 46 години, но уште сум атрактивна и жедна за секс со млади момци кои можат да ги задоволат сите мои фантазии
Шифра-12779-млада , разведена мама на 36 год. сеуште има желба за луда вечерна забава и моќни мажи кои знаат како да задоволат жена и можат да издржат цела ноќ!
Шифра-12778-Две попалени студентки, најдобри другарки кои делат баш се. Бараме слободоумен пријател, кој не се срами од ништо, за заедничка забава
Шифра-12777-Службеничка, kомуникативна и жедна за вистински мажи, се омажив млада за доста постар човек, сега сакам младост и енергија
Шифра-12776-Маја, 22 години, Битола, сакам да ме подучува искусен дечко! Барам маж кој ќе ја открие страста во мене
Шифра-12775-Свингерски пар, двајцата спортисти, бараат пријатели или друг пар кој би им се придружил во ноќна забава без табуа. Само сериозни
Шифра-12774-работам како секретарка. Сакам да запознам некого за дружење без обврски. Ако сакаш страствени, кул девојки и си дискретен, јави се да размениме искуства
Шифра-12773-Жешка 18 годишна средношколка бара друштво за ноќна забава. Сакам луди забави и шампањско.
Шифра-12772-Имам 40години и сакам да подучувам млади момци! Благица
Шифра-12771-Сакам да се забавувам со млад дечко кој не сака ограничувања во сексот-Лиле 21 год
Шифра-12770-Валентина имам 32 год.... сакам господа кои ќе ме исполнат во секој смисол, направете да се осеќам конечно како жена ве чекам!!
Шифра-12769-Матеја 28 години шмизла бара исклучиво селски дечки или од провинција... за да ме исконтактирате пишете смс
Шифра-12768-Млада сум и ме интересира се за и околу сексот барам добар учител кој би ме научил на добар...Јелена
Шифра-12767-Разведена сум и осамена,барам машка особа со која би ја делеле љубовта,заинтересирана сум за сериозна врска
Шифра-12766-Сакам секс на сите начини и пози,барам дечко кој како мене е ненаситен во креветот
Шифра-12765-Ако си љубител на постари и цицлеста тетка можеме да уживаме...живеам сама...разведена сум...
Шифра-12764-Sekogas slobodna za dobar provod I seks…nudam iskustvo, golemi gradi, razvedena sum I imam sopstven stan
Шифра-12763-Ненаситна сум кога станува збор за сексот,барам заинтересиран дечко за незаборавно дружење
Шифра-12762-Секогаш ме гледале низ призмата на материјалното барам некој што ќе ме сака мене а не парите
Шифра-12761-Оралниот секс ми е специјалност, заинтересирана сум за дечки кои уживаат во него-Марга 32г
Шифра-12760-Од провинција сум, барам машко исклучиво за брак- вредна сум и голема домаќинка
Шифра-12759-Барам некој исклучиво за провод и авантура...имам 25г од Битола сум...ако ти се допагам побарај ме
Шифра-12758-Силвана 26 години девојка сака да запознае девојка за дружење и интимни средби
Шифра-12757-Без комплекс и предрасуди сум, барам некој кој ќе ужива во моето млади тело, имам 21 година
Шифра-12756-Ме откачи дечкото пред веридба, ако има некој кој е исто така излажан а сака да осети што е да те сака некој нека ме побара
Шифра-12755-Две другарки сме сакаме да не побара машка особа, кој ќе знае да ни ги задоволи нашите страсти
Шифра-12754-Доста ми е од дечкото. Сакам промена, со своја кола и стан... од Охрид сум
Шифра-12753-Згодна полицајка сум барам галантен г-дин да си ги одмериме силите. На мој терен уште вечерва...
Шифра-12752-Имам пари но ми треба секоја вечер со помлад од мене да уживам во кревет, нудам надокнада...
Шифра-12751-Олга, ако посакуваш орал и анал. Можеш да ме побараш за заедничко уживање...од Куманово сум
Шифра-12750-Би надокнадила за добро дружење и забава со млади момци, Анета 55 год
Шифра-12749-Мажена сум, академска, образована, мажена г-ѓа сака познантсво со културен г-дин кој ќе и ја разбие монотонијата во сексот
Шифра-12748-Мими 34 години и Јанко 36 години, брачен пар од внатрешноста бара исклучиво поединец
Шифра-12747-23год од Струга...девојка издржлива во сексот,барам издржлив маж за заедничко дружење годините не ме се битни...
Шифра-12746-Сузе 33 години разведена и згодна Битолчанка, бара дечки да ја задоволат нејзината незаситна потреба за секс
Шифра-12745-Бојана 35 години Адвокатка, енергична, разведена бара машка особа за диксретни средби
Шифра-12744-Рената 28 год гостиварчанка бара господа за дружење исклучиво од Тетово и Гостивар ...
Шифра-12743-Нена се викам...би сакала да пробам анален секс но со мал алат (за да не ме боли). Има ли некој што нема комплекси и поседува помал од 15 цм?
Шифра-12742-Две другарки-студентки сакаат машка особа која ќе ги задоволи сите нивни желби...цимерки сме имаме стан за дружење
Шифра-12741-Вдовица 48г. со сопствен стан, бара издржливи момци, може и двајца. Следува награда, строга дискреција
Шифра-12740-Барам дечко кој е заинтересиран за секс без обврски за повремено дружење на мој терен
Шифра-12739-Од внатрешноста сум, сака да се дружи со повозрасни дечки, без разлика на националноста
Шифра-12738-Медицинска сестра од Тетово во брак сум, бара особа за забава и освета врз својот маж...
Шифра-12737-Разведена сум и слободна за нови уживања и искуства барам некој што ќе ужива заедно со мене-Штип
Шифра-12736-Маж ми не знае што е добар секс,барам особа за заедничко дискретно дружење-Марика Прилеп
Шифра-12735-Сексот е уметност посебно ако си во кревет со мене, се надевам сакаш да уживаш-Лидија од Делчево
Шифра-12734-48г.Директорка бара момци за секс, нудам 100 евра од уживање
Шифра-12733-Дечко од Ск. 35г сакам да запознаам девојка за сериозна врска, можен е и брак
Шифра-12732-Се викам Ана Масерка сум, нудам еротска масажа исклучиво на Муслимани
Шифра-12731-Преку глава ми е стереотипи, барам первезен тип за лудувања, живеам сама
Шифра-12730-Студентка од внатрешноста сака да и се јави господин со сопствен стан, кај кого би можела да престојува, а место кирија да се раздолжува со услуги
Шифра-12729-Секси стриптизета и трбушна плешачица специјалност ориентален танц доаѓа на повик во вашиот стан(може и кај мене)
Шифра-12728-Тина и Мила...две лезбејки сакаат да променат мени, би вметнале и една машка особа до 40 години
Шифра-12727-Розе 30 год... редовен муштерија сум на секс-шоповите во градов и нема помагало кое го немам, ако уживаш во секс со помагала
Шифра-12726-Немажена Адвокатка од Ск, барам пријател за повремени интимни моменти, во строга дискреција
Шифра-12725-Имам 23г слободна сум и досадно ми сакам да запознаам дечко до 37г за дружење
Шифра-12724-Сакам јако и грубо ако го сакаш и ти истото- побарај ме Лиде 28 г
Шифра-12723-Барам господа за дружење исклучиво од Гостивар и Тетово, предност имаат женети мажи ме привлекуваат и палат...ве чекам...
Шифра-12722-Ме превари маж ми, сакам да му вратам со првиот што ќе ме побара, сериозна сум
Шифра-12721-Ако си млад и љубител на постара и цицлеста“ТЕТКА”да уживаме
Шифра-12720-Убава студентка сака дечки да и покажат што е секс и уживање од Ск.
Шифра-12719-Атрактивана,плава со спортски дух, желна сексуално да ја потрошам енергијата. Ако си доволно спремен те очекувам
Шифра-12718-Барам да ми се јави Г-ѓа до 50г за интимни средби со нејзина надокнада
Шифра-12717-Страста и сексот ми се секојдневна навика, ако си пиши, со малку црвено вино, да ги надополниме сите празнини од секојдневието
Шифра-17216-Добро ситуирана и вработена сум барам внимателен дечко за пријателство кое би преминало во нешто повеќе
Шифра-12715-Барам партнер за секс, не сакам грубости- сакам долга предигра...ако истомисленик, побарај ме
Шифра-12714-Разочарана домаќинка бара особа за повремени средби. Строга дискреција.од Куманово
Шифра-12713-Елена 20 г. Охрид сака да запознае дечки до 30г. за дружење и луд провод.
Шифра-12712-Разведена и вработена бара особа до 45г. за дружење и врска.Од Струмица сум...
Шифра-12711-Искусна теткица во топ форма тражам дискретни млади дечки за задоволување на страстите
Шифра-12710-Слободна девојка 30г. Со сопствен стан, би контактирала со г-дин до 45 год, за дружење.
Шифра-12709-Сакаш да се дружиме, побарај ме- убава црвенокоса, 27 год. од Скопје.
Шифра-12708-Ако сакаш професионална масажа побарај ме...Бети од Скопје идам и кај вас...
Шифра-12707-Бизнисмен сум нудам богата надокнада на девојка или разведена за повремени секс средби
Шифра-12706-Сакам со некој да ја почуствувам љубовта. Некој што низ ветерот ќе ми порача да бидам засекогаш негова. Ако постоиш- побарај ме
Шифра-12705-Две другарки 26 и 24г. бараат момци за дружење во тројка а и повеќе.
Шифра-12704-Докторка 45г. со големи гради бара млади дечки исклучиво за анален секс...
Шифра-12703-Огорчена и незадоволна од сексуалниот живот со партнерот, бара да го надоместам пропуштеното. . 
Шифра-12702-Албанка бара Македонци за забава и дружење.
Шифра-12701-Нудам врвно уживање на жени над 35год на наш терен...студент со богато искуство во сексот
Шифра-12700-Македонка бара Муслимани за тајни секс средби.Маја од Скопје
Шифра-12699-Ана 34 год разведена, вработена но со многу слободно време за да си посветам на себе си, ако има двајца другари без разлика на години
Шифра-12698-Искусна масерка нуди секаков тип на масажа на нејзин терен
Шифра-12697-Два другарки бараат дечко или дечки за незаборавни дружења и лудории од Штип сме...
Шифра-12696-Од Кавадарци сум, бивша пејачка, би одговорила на секого кој ќе може да ми пружи елегантен провод.
Шифра-12695-Млад Албанец од Тетово бара дечки без оглед на години и националност
Шифра-12694-Обожавам секаков вид на секс имам 26г и од Кочани сум, ако си истомисленик...
Шифра-12693-Преку глава ми е домашни обврски барам дискретна машка особа за авантура
Шифра-12692-Згоден и шармантен посакувам педантни парови, на нивен терен
Шифра-12691-Постара дама 53г сака да запознае момци за заедничко лудување, следува надокнада...
Шифра-12690-Дама со обврски бара дечко со или без обврски за тајни секс средби.
Шифра-12689-Мажена сум но решена да изневерам, пиши ако сакаш 40г. плавуша.Од Тетово сум...
Шифра-12688-Материјално и стабено сум обезбедена, ми треба некој со кого би уживала во животот
Шифра-12687-Даниела 25г бара дечко до 40г. за незаборавен луд провод...од Берово сум
Шифра-12686-Весна од Гостивар неискусна во сексот бара некој кој ќе подучи во сексот.
Шифра-12685-Сакам дружење во вечерните часови бидејки преку ден сум зафатена, год не ми се важни, ме интересира уживањето што ти ќе ми го пружиш.
Шифра-12684-Студентка сака да запознае постари машки, со обврски за дружење и забава.
Шифра-12683-Мажена сака да запознае женети за повремени секс средби. Барам дискреција
Шифра-12682-Давор 28 години, слободен дечко од Германија бара женска особа за брак која ќе замине со мене за Германија, ве чекам !
Шифра-12681-Млада со изразени облини бара дечки за дружење и забава, Ивана 22 г од Битола
Шифра-12680-Девојка од Охрид со работа во Ск. бара искрен дечко за сериозна врска
Шифра-12679-Г-ѓа од Велес со обврски сака да запознае машки особи за тајни средби.
Шифра-12678-Млад но искусен Геј желен за дружење бара истомисленици...од цела МК
Шифра-12677-Босанка со големи гради сака да запознае Македонец за тајни секс средби
Шифра-12676-Исполнувам секакви секс желби и фантазии на припадничките од понежниот пол без оглед на години
Шифра-12675-Имав голема љубов се снема за еден ден, веќе подолго време немам доверба во мажи, ако ве има уште искрени и полни со љубов
Шифра-12674-Лејзбејка бара истомисленичка без оглед на години
Шифра-12673-Студенка бара особи за дружење, без оглед на нациналност и год.Тања
Шифра-12672-Бизнисменка 45 год, бара особи од 20 до 40 год, исклучиво за уживање...
Шифра-12671-Осамена 25 г.сака да запознае дечко за повремени средби и дружење...
Шифра-12670-Марија, сиромашна од провинција, бара човек кој ќе дели и добро и лошо со нејзе, ги разбира сите работи околу домаќинството и готвењето
Шифра-12669-Мажена 32 год, разочарана од сопругот сака да запознае особа без оглед на националност и години
Шифра-12668-Неискусен сум и барам некоја која ќе ме воведе во светот на задоволствата
Шифра-12667-Јас 45 год. и мојата пријателка која нема испратено слики, а е многу згодна, нудиме уживање на машки од 18 до 55 г.
Шифра-12666-Барам љубител на големи гради, имам 23 год. Заинтересиран?Од Радовиш сум
Шифра-12665-Мажена би се забавувала со женети мажи. Строга дискреција.Исклучиво од Битола
Шифра-12664-Муслиманка би се дружела со муслимани без оглед на год.Докторка сум...
Шифра-11300-Муслиманка би се дружела со муслимани без оглед на год.Докторка сум...
Шифра-12663-Разочарана домаќинка бара особа за повремени средби. Строга дискреција.од Куманово
Шифра-12662-Елена 20 г. Охрид сака да запознае дечки до 30г. за дружење и луд провод.
Шифра-12661-Разведена и вработена бара особа до 45г. за дружење и врска.Од Струмица сум...
Шифра-12660-Искусна теткица во топ форма тражам дискретни млади дечки за задоволување на страстите
Шифра-12659-Слободна девојка 30г. Со сопствен стан, би контактирала со г-дин до 45 год, за дружење.
Шифра-12658-Сакаш да се дружиме, побарај ме- убава црвенокоса, 27 год. од Скопје.
Шифра-12657-Ако сакаш професионална масажа побарај ме...Бети од Скопје идам и кај вас...
Шифра-12656-Бизнисмен сум нудам богата надокнада на девојка или разведена за повремени секс средби
Шифра-12655-Сакам со некој да ја почуствувам љубовта. Некој што низ ветерот ќе ми порача да бидам засекогаш негова. Ако постоиш- побарај ме
Шифра-12654-Две другарки 26 и 24г. бараат момци за дружење во тројка а и повеќе.
Шифра-12653-Докторка 47г. и сакам млади кои обожаваат големи гради, анален и орален секс
Шифра-12652-Млада 25 год Масерка нуди услуги и еротска масажа, може кај мене но и кај вас...
Шифра-12651-Фризерка, разведена бара машко без оглед на години за первезен секс на мој терен
Шифра-12650-Шармантна девојка 29год,сака да запознае дечко до 45 год за сериозна врска
Шифра-12649-Млад брачен пар-29 и 33год,бараат машка особа за незаборавен секс во тројка
Шифра-12648-Мажена од Битола бара маж кој ќе ги задоволи нејзините сексуални желби
Шифра-12647-Студентка од Тетово си стан во Ск. бара дечки за интимни секс средби во сопствен стан.
Шифра-12646-Мажена, од Ск. незадоволена бара особа која ќе и пружи задоволство во креветот...
Шифра-12645-30 г, со обврски сака да запознае дечко со обврски за повремени секс средби. Нудам задоволство..
Шифра-12644-Ана 23 г,со прекрасна задница бара постари особи желни за младо тело и секс...исклучиво од источна МК
Шифра-12643-Осмена девојка од Германија бара особи за провод или сериозна врска.
Шифра-12642-Г-ѓа сака да проба анален секс. Дали си заинтересиран?Данче 32години...
Шифра-12641-Мартина 22г од Ск. сака да проба секаков секс со момци од која било националност
Шифра-12640-Годините не ми се битни, ме занима уживањето,ако можеш да ми го пружиш....Давам се, од Неготино сум
Шифра-12639-Барам друштво за секс во тројка,јас сама а ти со кого сакаш...Марина Гевгелија
Шифра-12638-Муслиманка би се дружела со муслимани без оглед на години.
Шифра-12637-Атрактивна масерка со искуство нуди секаков тип на масажа...
Шифра-12636-Секси Директорка бара момци за незаборавни игри.Парична надокнада.
Шифра-12635-Млада од К. Паланка со изразени облини бара г-да за повремени секс средби...
Шифра-12634-Оле 27г. од Тетово бара особа која ќе ги задоволи нејзините сексуални желби..
Шифра-12633-Згодна 25г од Охрид бара машки да и покажат што е секс...
Шифра-12632-Разведена без обврски,бара г-да за дружење.Дискреција Загарантирана.
Шифра-12631-Мажена, 27 г.но често сама,би запознала особа за повремено дружење.
Шифра-12630-Добро ситуирана г-ца од Велес сака машки исклучиво за сексуални игри.
Шифра-12629-Девојка 22г од Битола бара особи за луд провод.Националноста не ми е битна.
Шифра-12628-Студентка сака да се натпреварува во кревет.Победникот добива се...
Шифра-12627-Македонка сака да провери дали муслиманите навистина се најдобри..
Шифра-12626-Обожавам орален и анален секс.Барам истомисленици за лудување..
Шифра-12625-Искусна бисексуалка желна за уживање со особи од двата пола.
Шифра-12624-Обожавам луд и див секс,ако си за...повели..Годините не ми се битни
Шифра-12623-Македонка од Австралија бара особа за провод и заеднички живот во Сиднеј.
Шифра-12622-Муслиманка сака да запознае македонци за тајни секс средби.
Шифра-12621-Доста ми е од млади и неискусни момчиња сакам искусен, за луд провод
Шифра-12620-Мажена 32 год, разочарана од сопругот сака да запознае особа без оглед на националност и години
Шифра-12619-Интелектуалка, добро ситуирана, сака да запознае сродна душа која ќе и го исполни животот на љубовен план...
Шифра-12618-Госпоѓа со големи гради и незадоволна од сопругот во потрага по добар секс.
Шифра-12617-Г-дин бара млад Геј за интимни средби-следува парична награда
Шифра-12616-Сакаш да се дружиме, побарај ме- убава црвенокоса, 24 год. од Скопје.
Шифра-12615-Симпатичен дечко сака да запознае девојки или Г-ѓи за дружење
Шифра-12614-Масерка нуди секаков тип на масажа:Сакаш уживање?Дојди и увери се!
Шифра-12613-Млада со изразени облини бара дечки за дружење и забава, Ивана 22 г
Шифра-12612-Осамена домаќинка бара особа за уживање и секс. Ценам дискреција но хигиена
Шифра-12611-Маријана,мажена но несреќна во бракот, барам среќа во твојот кревет.
Шифра-12610-Постара дама сака да запознае момци за заедничко лудување, следува надокнада...
Шифра-12609-Доколку си осамен, неискусен а не си постат од (28)години, јави се кај несреќната Фиона која има се(стан, кола, сопствен бизнис) само не пријател...
Шифра-12608-Одамна имам потајна желба да пробам со жена... сакам да осетам женски јазик на мојата врела и влажна
Шифра-12607-Млада професорка од Охрид давам бесплатни часови во мојот стан на Охриѓани
Шифра-12606-Рената од внатрешноста со работа во Скопје осамнеа и искрена бара дечко исклучиво за сериозна врска
Шифра-12605-Како викаат подобро стара да те учи, отколку млада да те мучи...ако си заинтересиран имам 59г
Шифра-12604-Жешка Кумановка би се дружела исклучиво со машки од Куманово и Паланка, год и националност не битни
Шифра-12603-Дојдена од странство бара генетски здрава машка особа за да затрудни- богато наградувам
Шифра-12602-Дозволи ми да бидам твојата тајна на момент да избегаме од досадата во секојдневниот брачен живот
Шифра-12601-Албанка незадоволна од сексот во бракот бара потентни мажи за остваруање на своите фантазии
Шифра-12600-Битолчанка плавуша со големи гради и трвда задница нуди интимни средби во сопствен стан
Шифра-12599-Ја сакаш Канада и тоа поднебје дојди да ме запознаеш. Сакам маж од Македонија
Шифра-12598-Добро ситуирана и разведена Струмичанка со свој стан и кола бара момци со кои би уживала до бесвест
Шифра-12597-Згодна Тетка исполнива слатки желби на момци или г-да кои знаат што сакаат- услов Дискреција
Шифра-12596-Млада разведена желна за нови искуства сака многу да патува да се забавува ако сакаш и ти побарај ме
Шифра-12595-Ние сме брачен пар со искуство 28/ 36 год бараме поединеци или пар за забава
Шифра-12594-Нудам масажа со моите големи гради за се друго ќе се договориме
Шифра-12593-Студентки од Гостивар својата фантазија ја спроведуваат на дело со машка дискретна особа
Шифра-12592-Г-дин од Внатрешноста работен во Царина, бара женска особа за сериозна врска
Шифра-12591-Имам 64г но јас сеуште се чувствувам дека имам 35г нека ме побараат млади г-да искусни и неикусни, да им одржам лекции во орал, анал...
Шифра-12590-Активен Геј, штотуку вратен од Авганистан- барам пасивни дечки нудам надокнада
Шифра-12589-Девојка со ВСС, би запознала г-дин за сериозна врска којам евентуално би резултирала со брак
Шифра-12588-Г-ѓа во најубави години, сопственичка на козметичко студио, убава, префинета и елегантна би запознала г-дин со исти квалитети
Шифра-12587-Често патувам на релација ск-те барам муслиман од ск или те за секс...се викам Кате
Шифра-12586-Јас сум Марко обожавам да се облекувам во женска облека, барам машко кој се пали на маж облечен во прекрасна жена
Шифра-12585-Теткица со силиконски усни и гради, би запознала љубител на огромни гради
Шифра-12584-За машки особи од 20 до 60г од било која националност- Елена 29г масерка
Шифра-12583-Муслиман би сакала да запознае парови до 55г за интимни средби и дружење
Шифра-12582-Постара, но неверојатно сексуално активна, задоволува млади дечки...на мој терен
Шифра-12581-Средовечна полничка Штипјанка, развeдена,би пробала се што не пробала во светот на уживањето, посебно барам специјалист за анал
Шифра-12580-Љубителка на разни секс играчки особено на јапонски куглици, барам следбеник од машкиот род
Шифра-12579-Адвокат би сака да му се јават машки за заедничко дружење или уживање.Хигиена и дискреција задолжителна
Шифра-12578-Скромна и разочарана во љубовта сака да ја побара дечко до 39г за дружење може и нешто повеќе од тоа
Шифра-12577-Испекторка сум, имам 50 год. и ти стојам на располагање ако сакаш да научиш се за сексот, големи гради и обожавам анален секс
Шифра-12576-Заинтересирана сум за некој што нуди секс без граници...Млада но со богато искуство
Шифра-12575-Сакам да ме побара машко од село што има необични идеи за секс во природа, во сено, сакам се да пробам
Шифра-12574-Задовоство ти преставува бел мантил и големи цицки? Јави се во мојата ординација- Ивана
Шифра-12753-Нудам еротска масажа на машки немам искуство но обожавам да масирам машко тело- години небитни
Шифра-12572-Вредна и нежна девојка од Внатрешноста на Мк имам 28г би запознала некој кој е скромен по природа за брак
Шифра-12571-Сакам да уживам во болката што ми ја нанесуваш со што- одбери сам, ако неможеш сам повикај пријател...
Шифра-12570-Слободен дечко, нежен, внимателен, сакам да запознаам девојка за врска
Шифра-12569-Имам 20г од провинција во студирам во Ск. барам машка особа за разбивање на монотомијата
Шифра-12568-Адвокатка од Скопје разведена бара г-дин за дружење и забава. Националност не битна
Шифра-12567-Млада бизнисменка бара прудружник за своите патувања низ Македонија и странство. Се на моја сметка...
Шифра-12566-Имам луди фантазии за секс, сакаш ли да ми ги оствариш?
Шифра-12565-Мислам на секс и сакам 24 часа на ден, ако си истомисленик дојди да се натпреваруваме.
Шифра-12564-Среќно разведена би сакала да запознаам сериозна машка особа до 55г за дружење
Шифра-12563-Сакам секс на различни места имам бујна фантазија сакаш да испробаме секаде и се?
Шифра-12562-Барам особа заинтересирана за дискретни интимни уживања, Александра 28 г
Шифра-12561-Baram zenska osoba za druzenje, a mozno e I nesto seriozno- Jane Bitola
Шифра-12560-Вдовица имам 53 години со сопствен стан, бара издржливи момци, може и двајца. Следува и награда, строга дискреција..
Шифра-12559-Снеже, домаќинка 37 год, ненаситна во сексот со празен стан на располагање
Шифра-12558-Девојка со ВСС 32г вработена би запознала г-дин за сериозна врска...Кети
Шифра-12557-Нудам големи гради и задник за масажа и се друго. Заинтересиран?
Шифра-12556-Вработена со обврски бара г-дин до 50г.за повремени средби. Барам дискреција
Шифра-12555-Mlad doctor- pedijatar, bi zapoznal devojka od 23 do 32 godini za druzenje I vrska
Шифра-12554-Имам 21год, немам пробано до сега ништо поврзано со секс, сакам да пробам за прв пат, ако си нежен внимателен можеш да ме побараш те чекам, Ева...
Шифра-12553-Разведена и ненаситна во сексот, помалку первезна барам машки истомисленици без оглед на години за дружење на мој терен
Шифра-12552-Студентка 20 год од Скопје бара дечки за дружење и нешто повозбудливо.
Шифра-12551-Разведена сум и во слободно време нудам секс услуги и масажа на мој терен на г-да год и националност неважни
Шифра-12550-Запоставена од сопругот сум- мислам дека сеуште добро изгледам ако ти се допаѓам пиши ми
Шифра-12549-Урбана девојка од богата фамилија сака да запознае машка особа од било кој дел на Македонија за дружење
Шифра-12548-Еманципирана Албанка од Скопје, барам исклучиво православни кои ќе ме воведат во тајните на Камасутра
Шифра-12547-Сакам да се забавувам исклучиво со постари и искусни жени...Горан 27год
Шифра-12546-Брачен пар, симпатични, атрактивни, би сакале за прв пат да пробаат групно со машка особа или пар
Шифра-12545-Ненаситна во сексот бара издржлив маж за долги интензивни возбудливи игри.
Шифра-12544-Не мирна сум и без стереотипи сакам луд провод за инат на моите дома...националноста не битна
Шифра-12543-Велат жените се како виното...колку постари, толку подобри- не веруваш? Пробај ме!!!
Шифра-12542-Би запознала внимателен дечко до 40г од цела Мкд- исклучиво за сериозна врска
Шифра-12541-Образувам и искрен дечко 34г, би сакал да запознае девојка за дружење кое би прераснало во многу повеќе од тоа.
Шифра-12540-Згодна 24 год со изразени облини сака да запознае особи до 40г,за забава.
Шифра-12539-Би се дружел со Македонка до 35г. од цела Македонија, се викам Лука и од Словенија сум...
Шифра-12538-Baram da mi se javat zenski osobi od cela MKD za seks uzivanje na vasa teritorija od 30 do 70 god
Шифра-12537-Разведена од Кавадарци но сексуално незаситна бара јаки момци, без оглед на годините. Може е и до околни
Шифра-12536-Ивона 33г секретарка, мажена- барам интимен г-да за авантура. Средби во тотална дискреција те градови
Шифра-12535-Разочарана од сексот во бракот барам некој кој ќе ме задоволи и тотално растури во кревет
Шифра-12534-Барам машко со орган до 15 cm бидејќи сакам анално да ме задоволи- побарај ме Натали
Шифра-12523-Бизнисмен од Скопје 47г во брак барам помлада женска особа за провод следи парична надокнада
Шифра-12522-Мери 25г -не се плашам да пробам нешто ново,сакам секс без граници...
Шифра-12521-42 г,добро ситуирана бара млади дечки кои би ги исполниле нејзините желби.
Шифра-12520-Млада нимфоманка бара машки особи без оглед на националност и години
Шифра-12519-Decko 32 godini bara intelegentna devojka za seriozna vrska.Godini i lokacija se nebitni
Шифра-12518-Млада згодна забарка сака да се дружи со машки кои сакаат секс во стоматолошка ординација- ако си за пиши ми
Шифра-12517-Уживам да пружам орал на издржливи машки. Посебно ме привлекуваат оженети. Дискретно 100%
Шифра-12516-Слободна девојка од Внатрешноста барам православен за забава и дружење
Шифра-12515-Имам настрани страсти, а неможам да ги пробам, немам истомисленик- ако ти е цел врвно заедничко уживање да се најдеме
Шифра-12514-Бизнисмен од Ск. Барам девојка до 30 години за повремено дружење- нудам парична надокнада
Шифра-12513-Две другарки сакаат да запознаат дечко за незаборавно дружење!!!
Шифра-12512-Барам женска особа која би ги задоволила моите сексуални апетити од Охрид сум...
Шифра-12511-Елена од Сиднеј бара Македонец за заеднички живот во Австралија.
Шифра-12510-За анален и орален секс сум експерт,сакаш да уживаш?Барам дискреција.
Шифра-12509-Разочарана бара особа која ќе и ја врати вербата во животот и креветот.